Urbi et OrbiDruhý letošní mítink v Lysé nad Labem přinesl zejména vítězství svěřence trenérky Lenky Syslové, ryzáka Urbi et Orbi s Vendulou Korečkovou, který se v květnu pokoušel v Praze uspět ve Velké jarní ceně. Událostí odpoledne byl také překážkový debut svěřence Františka Holčáka New Attacka, který pod vedením zkušeného žokeje Pavla Kašného pojal svou premiéru v dostihu na proutěných překážkách ve velkolepém stylu a zvítězil o sedm délek. Dostihové odpoledne bylo zajímavé také ze skutečnosti, že nikdo z jezdců ani trenérů nezvítězil dvakrát.


Dvojici koní, kteří letos debutovali, vyslal do hlavního dostihu v Lysé Ceny Nutrihorse trenér František Holčák. Jeden z nich, Loveheart (Doyen) se po startu ujal vedení a později byl vystřídaný nováčkem stáje Gabriela-Trachtová, francouzským valachem J'En Reve Deja (Fairly Ransom) s Janem Vernerem. Blízko čelu dostihu cválal jeden ze dvou nejméně zatížených koní v  poli, tříletý ryzák stáje Jezdecké potřeby Ostrava Urbi et Orbi (Observatory) ježděný ž. Vendulou Korečkovou. Ten také v cílové rovině od svých soupeřů odešel a zvítězil o necelé dvě délky před rovněž finišujícím matadorem startovního pole Addisonem (Tannenkönig). Třetí místo, 2 1/4 délky za ním, získala Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor) před Holčákovým Time to Remember (Observatory)  a J'En Reve Deja. Až šestý doběhl loni čtvrtý ve Velké ceně BBAG Loveheart. Trenérka Syslová připravující koně v Klokočově, si připsala letošní první vítězství, zatímco Vendula Korečková třetí. 

Urbi et Orbi

FOTO: tříletý svěřenec trenérky Syslové Urbi et Orbi ovládl pod vedením ž. Venduly Korečkové hlavní dostih na závodišti v Lysé nad Labem  

Úvodní dostih odpoledne, Proutěné překážky Pilecký, přinesl především překážkový debut loni druhého ze Saint Legeru, svěřence Františka Holčáka New Attacka (New Approach), který se letos dvakrát nevešel na tabuli v jedničkových dostizích. Zdá se ale, že zástupce stáje Meridian našel svou novou parketu. V cíli dostihu měl totiž pod vedením zkušeného Pavla Kašného náskok sedmi délek na podruhé na překážkách startujícího Romana Emperora (Noverre) a úspěšnějšího z dvojice svěřenců Josefa Váni v dostihu Fonsieho (Azamour). Pro první životní vítězství si přijel do Lysé , stejně jako Urbi et Orbi v hlavním dostihu, šestiletý Playbec (Moonjaz) trenéra Jaromíra Hrudky, který zvítězil ve Steeplechase Ecolite na 3500 metrů o 4 délky před Norinem (Jape). V sedle vítěze byl Jan Kratochvíl.

Zajímavým dostihem byla také záverečná Cena společnosti Pragis na 1700 metrů, kde se ubránila snaze Johannese Keplera (Dubai Destination) bělka Ottima(Dalakhani) stáje DAR. Ta pod vedením Nikoly Petrlíka zvítězila o půl délky. Třetí doběhl nejvíce zatížený Decorus (Varadar). Tříletým koním byla určena Cena hotelu Olympionik a v ní dokázal navázat na své vítězství na zdejší dráze z 1. května reprezentant stáje Stanislava Chudáčka Heliostat (Heliostatic). Jan Rája ho přiměl k délkovíému triumfu na Glavalinem (Glavalcour).

Druhou desítku vítězství v letošní sezóně zahájil úspěchem s El Caminem (Bertolini)  trenéra Bělky žák Jakub Spáčil, když ve sprintu za sebou o půl délky za sebou zanechal Gallonfgase (Needwood Blade). I ve dvanácti letech dokáže vyhrávat na rovině zástupce stáje Sokrates Redul (House Rules), který si v handicapu s nejvyšší hmotností v poli pod vedením Jiřího Chaloupky poradil s podstatně mladšími soupeři a porazil o sedm let mladšího Seresca (Monolit) o hlavu. (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net