chuchle4Dva týdny před Českým derby se na pražském oválu nekoná žádný jedničkový dostih, ale i tak oba dvojkové vrcholy mítinku nabídnou měření sil zajímavé soplečnosti. V hlavním Červnovém poháru má našlápnuto na třetí životní triumf klasický vítěz Talar, ale má zdatné oponenty mj. v Equestrovi a Auroře.


Sázkovým favoritem 12. Červnového poháru 25 let výročí CK Venus Trade and Tours na 1800 metrů o sto tisíc korun je reprezentant stáje GM Electronic Talar (Whipper). Ten šel v loňském roce s formou dolů, ale letos výkonově stoupá, byť zatím měřil síly ve třetí kategorii. Při posledním startu 10. května v dramatické koncovce porazil těsně Wicker Stonea a Glousheka, se kterými znovu poměří síly.

Dvakrát letos startoval Equestr (Sinndar) a přestože se jen jednou umístil, jeho páté místo z Velké květnové ceny vůbec nebylo špatné, byť porazil pouze Nyani Tombu. I přes nejvyšší hmotnost v poli 62 kilogramy by vítězství od Equestra v Červnovém poháru vůbec nepřekvapilo. 

Wicker Stone (Whipper) se již loni dokázal umístit v první kategorii a jeho zmíněný poslední výsledek svědčí  o nárustu formy. To samé platí o Gloushekovi (Dubawi). Jeho vrstevník Stinger (Sholokhov) se letos ve dvou startech neumísil, ale na rozdíl od dvou zmíněných koní startoval ve druhé kategorii.
Talar vitezi
FOTO: Favorit 12. Červnového poháru 25 let výročí CK Venus Trade and Tours Talar (č. 6) vítězí 10. května v Praze před Wicker Stonem a ryzákem Gloushekem 

V poli hlavního dostihu jsou také dvě pětileté klisny, které není radno podceňovat. Univerzální Sapsiree (Rock of Gibraltar) nedávno doběhla třetí v Ceně Nory Jeane mezi klisnami a v předchozím startu se popasovala právě se svou dnešní soupeřkou Aurorou, kde za ní doběhla půl délky třetí. Aurora (Stormy Jail) půjde letos na start již počtvrté a jejím posledním vystoupením na dráze bylo sedmé místo ze silně obsazené Velké májové ceny v Bratislavě před třemi týdny.

Na startu jsou také dva tříletí koně. Fabrisco (Blue Coral) dominoval hned při prvním dostihovém dni ve čtyřkovém klání na 1800 metrů a solidní bylo jeho páté místo z dvojkového dostihu pro tříleté v Karlových Varech. Velkou neznámou je klisna Jessi (Needham´s Fort), která bude startovat teprve podruhé v životě a při svém debutu 5. dubna uzavřela tabulový doběh v dostihu, který vyhrál Fabrisco.

Druhým tahákem odpoledne věnovaného cestovnímu ruchu je sprintérská Cena Kyperské organizace turistiky o 90.000 Kč. V dostihu mají šanci prosadit koně zatížení hmotností nad 60 kilogramů. Hello Hobby (Itense Focus) nosí sice mamutí hmotnost 64,5 kilogramy, ale jeho poslední běhání s 61 kilogramy na hřbetě v Bratislavě mezi špičkovými sprintery bylo hodně dobré. Stále hodně umí vítěz dvojkového dostihu z dubna Charhizard (Two-Twenty-Two) a na svůj první lětošní start by mohl navázat bělouš Solar Power (Literato). Vysoko míří ale také Iraklin (Foostepinthesand), naposledy druhý v dostihu druhé kategorie.

Nedělní dostihový den na závodišti v Praze začíná již tradičně ve 14. hodin.

Sázkové kurzy Betino na 12. Červnový pohár 25 let výročí CK Venus Trade and Tours:
2,5:1 - Talar
3:1 - Equestr
4:1 - Wicker Stone
5,5:1 - Sapsiree, Aurora
6:1 - Gloushek
8:1 - Stinger
12:1 - Fabrisco
16:1 - Jessi

Sázkové kurzy Betino na Cenu Kyperské organizace turistiky:
2,75:1 - Hello Hobby
3:1 - Iraklin
4:1 -Solar Power
4,5:1 - Charhizard
6:1 - Tycho Brahe, Inwin Spirit
7:1 - Dang Gia
8:1 - Aprilius
(mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net