agrofertpark logoJen pár dnů zbývá do začátku dostihové sezony v Pardubicích, která nabídne několik novinek. Týkají se změny termínů, získání nových partnerů i rozšíření sportovních soutěží. Nezahálí však ani správci dráhy, která se díky mírné zimě připravuje na sezonu už od ledna.


Své brány sice závodiště návštěvníkům otevřelo již v březnu parkurovými hobby závody, naplno však „dostihová“ sezona vypukne v tradičním termínu 8. května. Po zahajovacím dostihovém mítinku bude následovat dalších devět dnů plných dostihů.
„V některých dostihových dnech budeme místo devíti vypisovat deset dostihů. Chceme nabídnout především mladých jezdcům více příležitostí,“ prozradil ředitel a místopředseda Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Prvním mítinkem s deseti dostihy bude dostihový den 24. května, jehož vrcholem bude I. kvalifikace na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. „V systému kvalifikačního seriálu se samozřejmě nic nemění. Čekají nás čtyři kvalifikace v obvyklých termínech a 124. Velká pardubická s Českou pojišťovnou v tradičním termínu druhé říjnové neděle,“ dodal Skalický. Dostihový spolek chvíli uvažoval o přehození termínů konání Středoevropské dražby anglického plnokrevníka a rovinových dostihů před víkendem Velké pardubické. Nakonec vše zůstává v tradičních datech konání. Roviny se budou běhat v sobotu 11. října, dražba bude v pátek 10. října.

V červnu je naplánován už 21. ročník klasické steeplechase „Zlatý pohár“, který letos zaštítil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. „V Pardubicích vzniká nová tradice. Jsem rád, že se mi tato podpora podařila u předsedy projednat a že tak můžeme prestiž pardubických dostihů zase o kousek zvýšit,“ prohlásil prezident Dostihového klubu Jiří Skalický, který byl iniciátorem a hlavním zprostředkovatelem dohody. „Tento dostihový den bych ráda spojila i s charitativní akcí pro děti z pardubického dětského domova. Jinak ale doufám, že na závodišti budou v nové sezoně spokojeni všichni návštěvníci, ale i jezdci a majitelé koní,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Finančně je i nadále s tímto dostihem spojena firma Chládek a Tintěra, jejíž jméno dostih nesl v minulých letech.

Kvůli zajištění kvalitních dostihů se od ledna pracuje také na údržbě dostihové dráhy. Pracovníci údržby zasypali a vyrovnali terénní nerovnosti, dráhu zapískovali a doseli novou trávou. Péči věnují také živým plotům, které zastříhávají do správných rozměrů a které omlazují pásy nových keřů. Dokonce na závodišti vznikla i miniškolka pro pěstování živých plotů, které budou v budoucnu, až dorostou do správné velikosti, přesazeny do překážek. Letos by měly pokračovat také práce na rekonstrukci závlahového zařízení.

Zlepšující se stav dostihové dráhy už dříve potvrdil i žokej Jaroslav Myška: „Hodně se zlepšily oranice, byť vloni na podzim bylo hluboko. Ale to je příroda. Určitě je dobře, že se podařilo vylepšit závlahy, i když ani tak není v lidských silách dráhu v těch největších vedrech stoprocentně ukropit. Přesto se dráha rozhodně mění k lepšímu.“

Kvalitu dráhy o velikonočním víkendu vyzkoušelo více než 160 účastníků závodů všestrannosti. Také díky takto velkému zájmu, který Dostihový spolek zaznamenal i v předchozích letech, byl letos počet těchto soutěží rozšířen na tři. Kromě Jarní a Rozlučkové všestrannosti uspořádá Dostihový spolek soutěže Letní všestrannosti. O prázdninách se v Pardubicích poprvé uskuteční také Mistrovství České republiky spřežení. Pardubice mají s pořádáním závodů spřežení zkušenosti, Mistrovství ČR ale bude premiérou, kvůli které byly upraveny například vodní překážky.

„Upravujeme také zázemí pro diváky. Na tribunách jsou vyměňovány sedačky, budujeme malé dětské hřiště pro zabavení těch nejmenších diváků,“ vyjmenovává ředitel Michael Skalický. „Myslím, že dobrou zprávou je i to, že výše vstupného zůstává na loňských cenách. Prodáváme vstupenky na jednotlivé dostihy i permanentky,“ dodal ještě Skalický. Vstupenky na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou v prodeji již několik týdnů a to prostřednictvím Ticketportálu.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking