Lord SilvanoV neděli se na pražské dráze v jednom z dostihů rozloučí se svou úspěšnou a devět let trvající dostihovou kariérou desetiletý Lord Silvano. Vítěz Velké jarní ceny ze sezóny 2007 je důkazem toho, že i v relativně pozdním věku může kůň běhat rovinové dostihy v nejvyšší společnosti. Ještě loni se totiž tento reprezentant stáje CK Martin třikrát umístil v jedničkovém dostihu.

Lord Silvano byl schopný na dostihové dráze absolvovat 53 startů, ze kterých 6 vyhrál a 35x se umístil do pátého místa. Na dostihových výhrách získal téměř 1,5 milionu korun. Kromě Velké jarní ceny zvítězil i v jedničkové Ceně společnosti Canis v Mostě. Na mostecké dráze se mu hodně dařilo, téměř pravidelně odtud odvážel dostihové výhry ze zdejších velkých dostihů. Z jeho dalších úspěchů jmenujme třetí místo z Velké ceny Prahy a Velké květnové ceny, nebo čtvrtou pozici ve Velké ceně českého turfu.

"Je to tvrdý a charakterní kůň. V dostihu ze sebe vydal  vše, ale v práci se pošetřil," říká na konto svého svěřence Jiří Chaloupka. "Půjde do stáje Střední školy dostihového sportu a jezdectví, ale už nebude běhat dostihy. Budou moci na něm získávat zkušenosti v práci mladí jezdci." (mze)

Lord Silvano

 
Lord Silvano se svým trenérem a jezdcem Jiřím Chaloupkou

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking