Kolesa LeGrand NovakDruhý letošní dostihový den v Kolesách byl zároveň předposledním dnem letošní cvalové sezóny a posledním obsahující i překážkové dostihy. Mítink byl ve znamení double žokeje Marcela Nováka, který tak ještě zvýšil svůj náskok v šampionátu jezdců na překážkách. Se zástupcem stáje Velda Racing LE GRANDem (Grand Presidium) dominoval v hlavním dostihu, Ceně společnosti Accor s.r.o. (5+, cross country, IV. kat., 4000 m, 60.000 Kč).


Osmiletý svěřenec trenérky Novákové si tak své druhé vítězství v kariéře připsal po více než třech letech. O dvě délky porazil o dvě a půl kilogramy více zatíženého a dosud nevítězného Lambroziniho (Sholokhov), za nímž stejným rozdílem zaostal Flicker (Scyris). Poslední startující Bacchus Collonges (Dom Alco) ztratil svého jezdce. Trenérka Jana Nováková a středisko Okrouhlo má letos velmi úspěšnou sezónu, toto vítězství už bylo jedenácté v tomto roce a jsou mezi nimi i dva úspěchy v Meranu, taktéž dva ve Švédsku a jeden ve Wroclawi.

O druhé vítězství, v Memoriálu Michala Köhla (4+, steeple IV. kat., 3700 m, 50.000 Kč) ale musel Marcel Novák bojovat. Pětiletý MEISHO KONGOH (Makfi) nakonec získal první vítězství pro stáj Nýznerov a trenéra Wroblewského o hlavu před ostříleným Thirteen Diamondsem (Diamond Green). Daleko za nimi doběhl třetí Saint Anthony (Pastoral Pursuits).

Stejně jako Le Grand, tak i TELLUR (Needham´s Fort) si přijel do Koles pro svůj druhý životní triumf po více než třech letech od první výhry. V Ceně Dostihové stáje 3 hearts (4+, cross country, V. kat., 3600 m, 40.000 Kč) dokumentoval dobrou sezónu trenérky Hany Kabelkové a pod taktovkou Pavla Složila ml. dosáhl cíle po výroku rozhodčích zadrženě 14 délek před Vinnerem (Rosensturm) a Annie Reilly (Sulamani).

Posledním dostihem v Kolesách, a vlastně celé letošní překážkové sezóny, byla Cena společnosti Střechmont s.r.o. (4+, prout. přek., V. kat., 3300 m, 30.000 Kč), kde se snadno prosadil zástupce DS Pegas a svěřenec trenéra Olehly NAUPLIOS (Jukebox Jury). Dosud nevítězného ryzáka vedl Jakub Spáčil. Druhý skončil Sicilian Rock (Society Rock) a třetí nedávno střírbrý v dostihu Fegentri v Pardubicích Fabryan (Ryan).

Úvodní blok čtyř rovinových dostihů načala Cena Jezdeckého spolku Kolesa (3+., IV. kat., 2900 m, 30.000 Kč). Svou oblibu v menších drahách a dobrou podzimní formu tu dokumentoval svěřenec trenéra Petrlíka LANDARON (Egerton - La Rainba, Rainbows For Life), který za asistence Simony Laubeové zvítězil jistě o dvě délky před teprve podruhé startující tříletou Lunetou (Jukebox Jury) a Wimbledonem (Ryan). Trenér Allan Petrlík si zajistil v Kolesách 13. vítězství v aktuální sezóně.

N19 landaron2

Dalším nedávným vítězem z Brna, který se prosadil i v Kolesách, byl svěřenec trenérky Lenky Horákové ORSON (Egerton - Olmaia, Sholokhov). Hnědák patřící PP Zámrsk a nesoucí nejvyšší hmotnost 63,5 kg v Ceně společnosti VVS Verměřovice (3+, IV. kat., 2900 m, 30.000 Kč) zvítězil o více než délku před vítězkou pardubického dostihu Fegentri Golden Irene (Look Honey). Třetí Best Box (Two - Twenty - Two) již byl za klisnou šest délek. V sedle vítěze byl Adam Florian, který nyní vede šampionát rovinových jezdců se 30 vítězstvími.

N19 orson2

Nejvíce startujících, a to rovný tucet, se poměřil v Ceně dostihové stáje Statek Blata Český ráj (3+, IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč). Radost udělala Stáji Lovka a trenéru Frankovi nová posila HELISON (Elusive City), která se svým novým opatrovatelům odvděčil hned vítězstvím. S Danielem Vyhnálkem v sedle si připsal první výhru v kariéře před letošním dvojnásobným vítězem Goldentonem (Egerton). Třetí příčku za tříletými soupeři získal obdivuhodný dvanáctiletý Malq (Prince Kirk)

Tečku za blokem rovinových dostihů udělala Cena společnosti „Dům u černého koně“ (2l., IV. kat., 2000 m, 30.000 Kč) určená dostihovým juniorům. Při druhém startu v kariéře se prosadila odchovankyně trenéra Zdeńka Mimry SHOW ME THE MONEY (Tiger Cafe - Santori, Vettori) stáje Kipling.co - Mimra, která se tak na rozdíl od svých čtyř starších sourozenců dokázala prosadit už jako dvouletá. Podesáté v Česku vítězná ž. Hlubučková s ní vybojovala vítězství o hlavu před Shirocco Alighierim (Durante Alighieri) a jeho stájovou kolegyní Rabbit Toronado (Toronado). (mze)

Fotografie: Andrea Zavadilová

Související článek:
Překážkové šampionáty získalu Marcel Novák, Josef Váňa st. a stáj pyšnící se Theophilem
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking