Novak Marcel posledni KolesaDnešní dostihový den v Kolesách byl posledním mítinkem čítajícím rovněž překážkové dostihy a tak se po jeho skončení uzavřely celosezónní šampionáty. Mítinku se nezúčastnil Jan Faltejsek a tak dopředu bylo jasné, že svůj další šampionát získá Marcel Novák, stejně jako mezi trenéry Josef Váňa starší.  Mezi majiteli na překážkách má letos výsostní postavení syndikát Dostihový klub iSport-Váňa, který se díky vítězství Theophila a Josefa Bartoše ve Velké pardubické stal známým i mezi nedostihovou veřejností. 


Marcelu Novákovi se dnes v Kolesách dařilo ze čtyř překážkových dostihů vyhrál polovinu a tak slaví svůj druhý šampionský titul s celkovým počtem 21 vítězství (předloni zaznamenalo v sezóně 25 prvenství). Druhý Jan Faltejsek zakončil tuzemskou sezónu ziskem 17 vítězství a protože řadu let působil v zahraničí a do Česka přijížděl pouze na větší dostihy, tak to znamená jeho dosud nejlepší výsledek v šampionátu (zatím v něm byl nejlépe dvakrát třetí). Třetí místo z loňského roku obhájil v šampionátu Jan Odložil (10 vít.).

Po třech letech se vrací na trůn nejúspěšnější překážkového trenéra Josef Váňa st., pro kterého to znamená celkově již 23. titul (tentokrát připravil 16 vítězů). Druhé místo získal Pavel Tůma (12 vít.) a na třetí místo klesla po šampionských postech z loňské a předloňské sezóny Helena Vocásková (9 vít.).

Mezi majiteli na překážkách jako téměř vždy sehrál důležitou roli výsledek Velké pardubické. Na čele mezi majiteli proto je Dostihový klub iSport-Váňa (cca 2,2 mil. Kč) následován stájí Nýznerov (cca 1,5 mil Kč) a Dr. Charvát (cca 1,4 mil. Kč). (mze)

Vana Vanova Theophilos
Multišampion Josef Váňa se svou manželkou a Theophilem po vítězství ve Velké pardubické se Slavia Pojišťovnou  

Fotografie: Andrea Zavadilová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking