Nyani TombaSobotním dostihovým dnem se uzavře letošní sezóna na závodišti v Lysé nad Labem. Jan Palyza se svým kolektivem letos přidali do českého dostihové kalendáře šest mítinků. Vrcholem posledního dne bude dvojkový dostih na 1300 metrů, kde se poprvé ukáže zdejšímu dostihovému publiku na Nyani Tomba, nedávno druhý ve Velké ceně Prahy.


Nyani Tomba nejen po svém posledním výsledku, ale i za zásluhy v celé letošní sezóně, nemůže jít na start Velké říjnové ceny jinak než v pozici desetinového favorita dostihu, přestože dráhu závodiště v Lysé nad Labem zná dosud jen z tréninku. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, měl by reprezentant stáje Joly a svěřenec trenérky Blažkové získat své druhé vítězství.

O další dotovaná místa bude nejspíše usilovat kvinteto koní. Klisna Rabbit Kyllachy (Kyllachy) letos neprohrála v trojkových dostizích na zdejší dráze a v Karlových Varech. A neztratila se ani v polovině září ve Velké ceně Conseq, kde doběhla čtvrtá a z dnešních soupeřů porazila Chemika, vítěze sprintérského klání ve Slušovicích. Ve zmíněné Velké ceně Conseq absolvoval start v dosud své nejvyšší kategorii Traffic Tour, a výsledné třetí místo a poražení Rabbi Kyllachy a Chemika signalizuje, že by měl promluvit do pořadí na předních místech.

Dvakrát již letos zvítězil Romane Conti (Noverre). Svého zatím posledního a nejdůležitějšího vítězství v kariéře docílil 20. září v Mostě, kde v dostihu na 1600 metrů porazil kvalitní soupeře. Ještě loni pravidelně měřil síly v nejvyšší společnosti Charhizard (Two-Twenty-Two), který půjde na start dostihu s dobrou aktuální formou představovanou druhým místem z pražské jízdy před dvěma týdny. 

Nyani Tomba

Koňskou osobností závěrečného dostihového mítinku v Lysé nad Labem je reprezentant stáje Joly Nyani Tomba

Danubit (Mill Pond) letos zvítězil a několikrát se umístil ve třetí kategorii. V posledních dvou startech neprohrál Pragmatik (Bully Pulpit), ale jednalo se o zkoušky nejnižších kategorií. Mezi touto skupinou koní se dařilo i Vlastnosti (Bully Pulpit) a Quaffovi (Big Shuffle).  Další potomek Bully Pulpita v hlavním lysolabském dostihu, ryzka Free Star, se vrátil na dráhu po dvou letech 21. září v Praze šestým předposledním místem. 

První ze zítřejších dostihů v Lysé nad Labem začíná už ve 13:30 hod. Program nabídne kromě pěti rovinových dostihů i jeden dostih přes proutěné překážky a jednu steeplechase. V Centru pozornosti určitě bude i dostih pro dvouleté koně, kde je na startu mj. i pátý (a zároveň poslední) z Ceny zimního favorita War Horse (Mukhalif) stáje Sokrates. (mze)

Sázkové kurzy Betino na hlavní dostih závodiště v Lysé nad Labem:
1,7:1 - Nyani Tomba
3:1 - Rabbit Kyllachy
5:1 - Chemik, Traffic Tour
6,5:1 - Charhizard
8,5:1 - Romane Conti, Pragmatik
11:1 - Vlastnost
16:1 - Danubit, Quaff
20:1 - Free Star 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net