CeladonČtvrtý, a rozhodně ne poslední, letošní dostihový den ve Slušovicích, obsahuje tentokrát sice jen pět dostihů, ale zajímavě obsazených. Nejvyšší statut má mezi nimi překážkový Memoriál Josefa Čuby, steeplechase první kategorie na trati 3800 metrů s osmičkou startujících.


Na startu Memoriálu Josefa Čuby s podporou společnosti DRFG, a.s. a Rovina, a.s. se sejde osm poměrně vyrovnaných soupeřů. Jedním z favoritů bude Sztorm (Enjoy Plan) v sedle s am. Pavlem Složilem. Tato dvojice dokázala letos vyhrát ve Wroclawi a ještě odtud přivézt i druhé místo z trialu na Velkou wroclawskou.  Prázdniny zastihly v dobré formě Ready For Smile (Rainbows For Life), který zvítězil s nejvyšší hmotností v poli nad Neicerem v crosscountry v Kolesách. 

Nadějné výsledky předváděla v prázdninovém období v Pardubicích Delight My Fire (Way of Light). V srpnu totiž velmi snadno zvítězila v trojkové steeplechase, ale v polovině září musela být v dostihu II. kategorie zadržena. Velmi dobrou sezónu má letos Deko (Sorbie Tower), kterého připravuje trenér Bělka, a pod jeho vedením se mu dařilo na závodišti v Lysé nad Labem, kde zvítězil a byl druhý.

Celadon

Celadon (vpravo) loni kraloval v bumperech a letos podává nadějné výkony ve steeplechase. V hlavním slušovickém dostihu může překvapit...

Velmi zajímavým koněm ve startovním poli je zástupce stáje Dr. Charváta pětiletý  Celadon (Sin Kiang), který byl loni neporažený na bumperech. Letos se mu na jaře po přechodu na proutěné překážky tolik nedařilo, ale v posledních dvou vystoupeních ve steeplechase na pardubické dráze už doběhl druhý. 

Zkušeným překážkářem je Lewin (Scater), který na jaře získal v Pardubicích druhé místo, ale dále v sezóně se mu už tolik nevedlo.  Granitol (Ray of Light) se teprve nyní zapojí do letošní sezóny a v předchozích dvou letech absolvoval jen tři starty, takže jeho současná výkonnost je velkou neznámou.

Černým koněm dostihu by mohl pýt pětiletý Rendez Vous (Magnus), dvakrát pátý z pardubických dostihů třetí kategoríe a naposledy třetí ve Velké ceně Netolic, kde na vítězného Mauglího ztrácel jen délku a čtvrt.

Velmi zajímavě je také obsazena překážková Cena Ministerstva zemědělství pod záštitou Ing. Mariana Jurečky, kde bude usilovat o své druhé překážkové vítězství bývalý talentovaný rovinový kůn Betpak Dala (Shamardal), mj. pátý z letošního Zlatého poháru. Ve sprintérském Dostihu k 33. výročí dostihové dráhy Františka Čuby s podporou společnosti Wilk s.r.o. a Asseco Central Europa bude favoritem svěřenec Jana Demeleho Sharp Brook, který minule na zdejší dráze prohrál jen s Apriliem. (mze)

Memoriál Josefa Čuby s podporou společnosti DRFG, a.s. a Rovina,
a.s.
3,5:1 - Sztorm, Delight My Fire, Ready For Smile
5:1 - Deko, Celadon
6:1 - Rendez Vous
7:1 - Granitol, Lewin    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking