Love ConnectionLoňská Nejlepší dvouletá klisna, vítězka Ceny Masise a Ceny zimní královny, Love Connection (Amico Fritz) byla stažena z tréninku. "Klisna má zdravotní problémy a protože léčba pomohla jen na chvíli, rozhodli jsme se ukončit její kariéru," uvedl pro naše stránky trenér Karel Germič. 


"Víme, jak moc je dobrá a trápit na dráze by si nezasloužila. Nyní odchází na pastviny a příští rok by měla působit v chovu. Pan majitel by jí chtěl vybrat nějakého kvalitního hřebce v zahraničí." 

Love Connection ukončila dostihovou kariéru s vizitkou deseti startů včetně dvou vítězství a pěti umístění, a ziskem bezmála 400 tisíc korun. Posledním startem reprezentantky stáje TAHLO Šefraný tak zůstane sedmé místo v Oaks. Její hodnotu dělá také výborná německá rodina. Její matka Lovana (Darshaan) je totiž polosestrou šampiona tříletých v Německu a plemeníka Lord of England (Dashing Blade), dalšího blacktype-vítěze Lorianga (Acatenango) a také Lonanga (Acatenango), který vyhrál v roce 1997 Slovenské derby. A kvality nacházíme i v další generaci rodokmenu vítězky Ceny Masise. Její prabába Liranga (Literat) je matkou dvou německých šampionů – Lirunga (Connaught) a Lagunase (Ile de Bourbon). (mze) 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net