Petrlik AllanVelkým překvapením 94. Charvát Českého derby byl výkon napajedelského odchovance Love Me, kterého trenér Petrlík pro stáj Rabbit Trhový Štěpánov připravil k nedalekému čtvrtému místu. A úspěšný derby-den, kde šahal po vítězství i Rabbit Motivman a druhý byl ještě dvouletý Valmont Ohne, předeslal den předtím snadným triumfem v hlavní brněnské rovinové zkoušce Faraon. Jak to vše viděl a prožíval Allan Petrlík?

Faraon zvítězil letos již potřetí a brněnské vítězství bylo jeho daleko nejsnadnější. Kam až se, myslíte, může tento odchovanec Rabbitu Trhový Štěpánov dostat?
Faraon si teď musí odpočinout, běhal již pětkrát a měl tři starty brzy po sobě. Těžko říci, kam až může zamířit. Zkusíme s ním nějakou dvojku, a pokud by se mu ji podařilo vyhrát, tak myslím, že by to byl úspěch.

Dvěma koňmi jste obsadili tradiční Simsonovu cenu pro dvouleté. Vadeonin syn Valmont Ohne doběhl druhý, sázkově protěžovanější Rabbit Mountnelson čtvrtý.  Jak moc vysoko jste s nimi počítal před dostihem a jak jste spokojený s jejich výsledkem?
Před dostihem jsem počítal, že by mohli být druhý a třetí. Valmont měl lepší průběh dostihu, Mountnelson potřebuje dlouho cválat v rovině a byl zavřený. Určitě je to dobrý kůň a na debut jsem s ním spokojený.

Váš další svěřenec Rabbit Motivman přinutil k boji v 11. Tattersals Mile Chardonney Tcheque a podal jeden ze svých nejlepších výkonů v kariéře. Předpokládám, že jeho výkon byl pro vás velkou radostí…
Ano, utíkal výborně a cením si toho, že bojoval až do cíle. Tomáš ho odjel přesně podle mých představ.

Jaký další program nyní chystáte Motivmanovi?
Teď bude odpočívat, ale během dvou týdnů začneme vybírat nějaký start ve Francii, dostih kategorie D nebo E. Tento start by připadal v úvahu koncem léta nebo začátkem září.

A už se dostáváme k derby, kde na štítě vašeho svěřence Love Me vedeného Petrem Foretem  zůstala řada výborných koní. Jak jste jeho cestu dostihem prožíval?
Zpočátku jsem se moc neradoval, protože se mu nepodařilo dostat do středu pole, jak jsem plánoval. Ale nakonec se to ukázalo jako dobrý moment, když měl potom velkou chuť a sílu jít celou cílovou rovinu. Podal obdivuhodný výkon a jsem moc spokojený, i s výkonem jezdce.

Love Me

FOTO: Český tříletek Love Me se může pochlubit třetím místem ve slovenské Velké jarní ceně a čtvrtým v Českém derby 

Můžeme zmínit v záplavě importů na startce derby, jak moc byl Love Me drahý? A bude na startu ještě jednoho derby?
Love Me kupoval pan Jandejsek jako odstávče za 70 tisíc korun. Po odstavu byl přivezený do Pičína, kde byl odchovaný spolu s dalšími hříbaty.  Jeho dalším startem by mělo být Slovenské derby.

A zůstane v jeho sedle Petr Foret, anebo se vrátí do jeho sedla vaše stájová jednička Jan Verner?
Petr Foret ho asi jezdit nebude moci, jeho stáj zřejmě bude mít ve Slovenském derby Monsieur Bachira.  Ale zatím jsme jezdecké obsazení do Slovenského derby s panem Jandejskem neřešili.

O výborném výkonu Love Me v derby jsme před okamžikem hovořili, ale ještě bych se vás ráda zeptala, jak se vám líbil samotný dostih.
Musím říci, že mě někteří importovaní koně dost zklamali. Myslel jsem si, že to bude mnohem vyrovnanější dostih mezi nimi. Ale samozřejmě je to hodně i o štěstí, ne nadarmo se říká, že derby vyhrává nejšťastnější a Saint Leger nejlepší.  Ale z osobního hlediska se mi derby líbilo moc. Za dobu, co jsem ve stáji Rabbitu Trhový Štěpánov, jsem měl tři koně na startu derby a všichni tři byli na tabuli, dva byli čtvrtí a jeden pátý. Takže já osobně jsem velmi spokojený, navíc letos se nám povedlo uspět s českým odchovancem. (mze)

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking