agrofertpark logoMemoriál majora Miloše Svobody bude v sobotu 28. června druhým kvalifikačním dostihem pro říjnovou 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Na startu se sejde všech dvacet před týdnem přihlášených koní, z nich jediný ZARIF má již splněno, když byl v květnovém prologu kvalifikačního seriálu šestý.


Velkým favoritem by měl být TREZOR, který loni i předloni vyhrál vždy po dvou kvalifikačních dostizích. Pokud je zcela fit a v obvyklé „kvalifikační“ formě, neměl by najít vážnějšího soupeře. Původně měl dát letos přednost jiným dostihům, především ve Francii, ale startem v Pardubicích jistě všechny příznivce potěší. V jeho sedle bude poprvé jezdec Ondřej Velek, snad si porozumí a dosáhnou pěkného výsledku.

Jeho pozici by mu mohli ztížit především BORDERLAND (ž. Stromský) a BUDAPEST (ž. Váňa, ml.). První jmenovaný vyhrál po taktickém výkonu začátkem května Úvodní cross country Koroka a pokud se povede vše realizovat znova, může si připsat další úspěch. BUDAPEST byl koncem května v dostihu II. kategorie poražen pouze fenomenální Orphee des Blins.

Je zde ale ještě několik dalších výborných koní, kteří by se měli zapojit do boje o vítězství nebo přední umístění. CHERWICK (ž. Myška) se minule představil v menším dostihu a byl druhý, pokud je již po roční pauze v předchozí skvělé formě, musí se s ním počítat. Spolehlivě běhá KASIM (ž. Novák), nadějí je stále AGE OF JAPE (ž. Andrés) a ZARIF (ž. Boyer) již rok hledá skvělou loňskou jarní formu, třeba jí najde právě nyní. Dále jsou zde loňský vítěz Ceny Vltavy RENARD ARGENTÉ (ž. Bartoš), předloňský vítěz téhož dostihu SHERON (Ján Mach), nedávna vítězka z Polska SUN BELINA (Liška), velmi dobrý slovenský CARDAM (ž. Brečka) a ještě několik dalších.

Překvapit by mohl i někdo z ostatních, takovýto těžký a dlouhý dostih by měl být „parketou“ pro polokrevného TER MILLA (Kocman), výkonnostně jde stále nahoru klisna SISI MERBLE (Vladimír Verner).

Z rámcových dostihů budou nejzajímavějšími Červnová cross country Válečníka na „sprinterské“ krosové distanci a Memoriál Kamila Kuchovského, cross country II. kategorie na 4500 metrů.

V prvně jmenovaném dostihu se na dráhu vrací po dvouleté pauze zaviněné zraněním specialista na tyto krátké tratě, dvojnásobný vítěz říjnového Poplerova memoriálu, O´KEY (ž. Bartoš). Uvidíme, zda naváže na předchozí výkonnost, tento dostih ještě nevyhrál, úspěšnější býval v letní a podzimní edici tohoto kurzu. Favoritem asi bude TUDUL (ž. Myška), který zde skvěle zaběhl začátkem května v Úvodní cross country Koroka, kdy byl poražen pouze finišujícím Borderlandem. Skvělá DOROTKA (ž. Boyer) se zde poprvé představí v pardubickém krosu, šanci mají i HANDSOME JACK (Matuský) nebo slovenský FALCON WING (ž. Stromský), připravovaný v Maďarsku.

Memoriál Kamila Kuchovského bude rodinným soubojem otce a syna Váňových v sedlech TIUMENA, trojnásobného vítěze Velké pardubické a SILVER REGENTA, vítěze loňského zářijového kvalifikačního dostihu. Promluvit do boje o vítězství budou chtít jistě také BASSO (ž. Bartoš), KINDLY BOY (ž. Novák), SHAMAN (Matuský) nebo GOSCATER (ž. Myška).

Program „Polského dne“ bude mít na programu devět překážkových dostihů a jeden rovinový, první bude odstartován ve 13:00 hodin, start kvalifikačního dostihu je naplánován na 15:25 hodin.

Tipy:
I. FUJARA – COLD AS ICE – MESI
II. CUX – LEWIN – RABBIT LIBRETTIST
III. CROSS ICE – MIRAX – VIVAT
IV. TIUMEN – SILVER REGENT – SHAMAN
V. TREZOR – BORDERLAND – CHERWICK
VI. HIPO JAPE – ORIX – WAVELIGHT LASER
VII. TUDUL – DOROTKA – O´KEY
VIII. STARBUCK – SPIKE – ANGE GUARDIAN
IX. LUANDO – LIBERTY SON – MACAONE
X. SANTANDER – SCOTY – ZACHARY


Milan Tůma    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking