LuznicePrvní větší zkouška nejmladšího ročníku - Cena Masise - Pohár Grandhotelu Pupp (II.k., 1200 m, 90.000 Kč) byla hlavním dostihem dnešního mítinku v Karlových Varech. V dostihu, ve kterém polovinu startovního pole tvořili debutující dvouletci, zúročila svou zkušenost, danou předešlými třemi starty, v Irsku narozená Lužnice (Kalanisi), reprezentující barvy stáje Englicovi a Kulhánkovi. 

Hlavu za vítěznou Lužnicí, zakoupenou v Irsku jako roček za 2.600 euro, doběhl domácí odchovance Honzik (Orpen) ze stáje DS Pegas, který trochu doplatil na menší dostihovou zkušenost, třetí finišovala Francie (Echo Of Light), která završila 1-3 úspěch trenérky Heleny Vocáskové. Čtvrtý doběhl debutující Buonarrotti (New Approach), zakoupený loni stájí Jasna v Baden-Badenu za 85.000 euro.

Buonarrotti ale nebyl dnes jediným debutujícím ve Varech dvouletkem po Galileově synu New Approach. Druhý dostih dne, trojkovou Cenu holdingu Maentiva za podpory ČSCHPMDK na 1600 metrů, jistě o 1 1/4 délky vyhrála jeho dcera Navika ze stáje DS Pegas, která klisnu koupila na říjnové dražbě v Deauville za rovných 80 tisíc euro.

Mítink se vydařil i trenéru Václavu Lukovi, jehož svěřenci vyhráli 3 dostihy - v úvodním čtyřkovém handicapu proměnila úlevu své jezdkyně am. Lukové v druhý triumf v řadě tříletá Our Lass (Oratorio), ze stáje Quartis-Zámecký vrch, handicap o třídu výše po boji se Samrukem vyhrál Everest Hill (Tiger Hill) z DS Maentiva a závěrečný čtyřkový handicap vyhrála jistě Lamiranda (Le Triton) stáje Philiphof.cz, opět s am. Lukovou v sedle.
 
Druhý dvojkový dostih dne, Cenu Svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní, vyhrála svěřenkyně trenérky Voršilkové Old Glory (Access to Java) stáje Zeman-Florian. Dobrou formu stáje DAR a svěřenců Zdeno Koplíka potvrdila v trojkové Ceně společnosti Karel Holoubek - Trade Group Mikamine (Sholokhov), která získal své první životní vítězství.  

foto Petr Guth       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net