ArmenaPrvomájová steeplechase ministerstva zemědělství, vrchol tradičního prvomájového mítinku v Lysé nad Labem, se stal kořistí šestileté Kamelie (Martaline), která navázala na vítězné double překážkářů stáje DS Pegas ze sobotního mítinku v Brně. Hlavní hvězdou dne ale byla chovná klisna Arména, které se podařil unikátní hattrick. 

Čtrnáctileté dceři Koně roku Laténa, dceři vítězky Memoriálu Rudolfy Deyla Adély (Sectori), která sama na dráze dosáhla dvou vítězství ve třetí a čtvrté kategorii, v Lysé vyběhli 4 potomci, z nichž třem se podařilo vyhrát a čtvrtý přišel o vítězství jen proto, že v dostihu podlehl svému sourozenci. Unikátní bilanci otevřel v úvodním dostihu, rovině V. kategorie na 1300 metrů, šestiletý Archie Comics (Rainbows for Life), ve třetím dostihu (IV.k., 2200m) zvítězila čtyřletá Airfare (Fairlypi), která jistě o 1 1/4 délky porazila svoji o tři roky starší polosestru Aromaticu (Beccari) a unikátní bilanci uzavřela v sedmém dostihu (IV.k., 1600 m) tříletá Aurora (Stormy Jail), která vyhrála lehce o 4 3/4 délky. Všichni 4 potomci Armény pocházejí z chovu P. Kubiše a všechny trénuje Karel Germič, s výjimkou Airfare ze stáje J.T.K. - Germič všichni reprezentují stáj Kis-vodomery.cz.

Vedle hlavního dostihu, v němž Kamelie porazila o 2 1/4 délky Godeu (Secret 'n Classy) a třetí doběhl Grizli (Magnus) bychom neměli zapomenout na trojkovou Cenu města lysá nad Labem, v níž zaznamenal první vítězství jediný potomek výborné Ready for Life čtyřletý Robinson (Varadar).

Foto: Chovná klisna Arména na snímku Romany Nevěřilové

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net