Jak dnes uvedl server iDnes, otevřel přerovský okresní soud spor týkající se diskvalifikace Nikase z loňské Velké pardubické. Majitel Petr Kupka žaluje společně s trenérem Stanislavem Popelkou společnost Troubecká hospodářská kvůli údajné přítomnosti zakázané látky v krmivu.


Petr Kupka žádá podle iDnes po výrobci dva milióny korun za majetkovou újmu, trenér Popelka zhruba čtvrt miliónu a žokej Marek Stromský 100 tisíc korun.  

Kdybychom nebyli přesvědčeni a nevěřili tomu, že to bylo v tom krmivu, tak tady nejsme. Jsme tady kvůli Nikasovi. Loni vyhrál, je to vítěz a my jsme mu to dlužni,“ cituje server Kupku. 

Zástupci společnosti však pochybení odmítají, uvádí iDnes. Hájí se tím, že testovaný vzorek krmiva nebyl standardní a neodpovídal předpisům. Podle nich byl uchováván nevyhovujícím způsobem.

Naše krmivo je nezávadné, pochybení mohlo vzniknout jiným způsobem. Odpovědnost tohoto druhu nemůže existovat,“ podotkl pro iDnes právní zástupce společnosti. Do stravy koní bylo podle něj něco přidáno, ale z krmiva výrobce to nepocházelo. Ovlivnit výsledky podle něj mohla i podaná tabulka čokolády.

Tvrzení žalobců, že výrobce nedodržel deklarované surovinové složení a tím je uvedl v omyl, v pondělí potvrdila také znalkyně Jana Kalinová. Ve vzorcích krmiva našla vyšší hodnotu theobrominu a v mikrogramech také kofein. Podle ní krmivo nebylo kontaminované, splňovalo limity a nebylo pro zvířata nebezpečné, ale neodpovídalo surovinovému složení. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net