Havelkova martinaVýtečnou sezónu má letos Martina Havelková. Nejenže je v tuto chvíli na třetím místě v šampionátu profesionálních jezdců na rovině s devíti prvenstvími, ale o víkendu po šesti letech opět rozmnožila počet svých triumfů ve významných dostizích. A zřejmě ji uvidíme i na startu Českého derby…


Předpokládám, že jste s první částí sezóny spokojená?
Ano, jsem velmi spokojená. Jsem ráda, že jsem se dostala na výborné koně a také mám radost, že se daří naší stáji.

Jak hodnotíte výkon Honzika Chipery? Řadíte ho k nejlepším koním, které jste jezdila?
S Honzikem Chiperou jsme zůstali po startu vzadu. Překvapilo mne to, protože byl v práci spíše chtivý. Ale jeho nezkušenosti a poměrně rychlé tempo po startu nás posunulo do zadní části pole. Čekali jsme tedy vzadu, nechtěla jsem ho pobízet na protilehlém stoupání. V oblouku jsem se posunula a bylo to. Je to fakt dobrý kůň, určitě patří mezi nejlepší, které jsem jezdila.

A vaše hodnocení vítězství ve Velké květnové ceně?
Chardonney Tcheque je starý mazák, šel výborně. Nečekala jsem ale, že by vyhrál takhle snadno. Celou zimu jsem na něm cítila, že ho práce baví a pracuje rád. Velký dík patří trenéru Šatrovi, který ho na sezonní debut nachystal výborně.

Havelkova ChardonneyTcheque

 
FOTO: Martina Havelková v sedle Chardonney Tcheque

A jak se těšíte na derby? Předpokládám, že pojedete Honzika Chiperu?
To je věc majitele. Derby je až za měsíc, pan majitel nic neříká a já se neptám. Jsem ráda, že jsem mohla na Honzikovi sedět nejen v práci. Máme ve stáji ještě jednoho tříletého - Okrinka, kterého také směřujeme do derby. Okrinek to zatím nepředvedl, ale je to, myslím, dobrý kůň a já mu věřím. 

Vedla jste letos v dostihu samozřejmě i spoustu dalších koní. Který z nich vám dále udělal radost, nebo vás mile překvapil?
Překvapil mne v neděli Lord Beccari, šel výborně, ale bohužel jsme byli moc dlouho zavření. Jinak by vyhrál, ale to jsou dostihy. Radost mi udělá každé vítězství a spokojenost majitelů. 

A vaše přání v této sezóně?
Hlavně zdraví a vyhrávat! (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking