chuchle paddockDvojková Cena Expa Nails - 14. Memoriál Harryho Petrlíka (II.k., 3+ kl., 1600 m, 90.000 Kč) věnovaná klisnám byla hlavním dostihem dnešního mítinku v Conseq Parku ve Velké Chuchli. V souboji tříletých klisen se staršími měly navrch příslušnice klasického ročníku, které obsadily první dvě místa.


V poli 10 klisen se vedení chopila favorizovaná Kobi, sledovaná Iwniankou a Diredawou, Venillia cválala uprostřed pole. Kobi zavedla pole do cílové rovinky, kde se držela bariéry, zatímco část pole hledala pevnější podklad blíže vnější bariéry. Byla mezi nimi i Diredawa, která záhy přešla do vedení, ale její šance na vítězství rychle smazala středem jdoucí VENILLIA (Rosensturm - Vinnah, Look Honey), která na distanci převzala vedení a v cíli měla nad Diredawou (Access To Java) 2 1/2 délkovou převahu. Třetí doběhla Jamari (Alaska River) a čtvrtá, s šestidélkovou ztrátou, Kobi (Toylsome). Vítězku ze stáje a chovu společnosti Orling, připravovanou Martinou Růžičkovou, vedla Kateřina Hlubočková.

Dnešní program otevřeli dvouletí dalším dílem Fitmin Cupu 2016 Cenou Fitmin Lifetime Nutritional Programme (II.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč), v němž se po tuhém boji s Hordubalem (Muhtathir), synem jedničkové High Reservation, matky Hyacinta a Honzika, prosadil MUJAHID BRAVE (Pouvoir Absolu - Rabbit Mujahid, Mujahid), odchovanec Rabbitu Trhový Štěpánov, v jehož sedle byl žokej Martin Laube.

Už jednou odloženou překážkovou premiéru dnes v Chuchli absolvoval pětiletý AZTEK (Moonjaz - Apaska, Scater) Dr. Charváta, pětinásobný jedničkový vítěz, který s přehledem tří délek ovládl čtyřkové proutěnky Cenu společnosti Pražské vodovody a kanalizace (pp IV.k., 3300 m, 60.000 Kč).

Jubilejní 20. start proměnila v Ceně společnosti Komtes (hdcp V.k., 3+, 1400 m, 20.000 Kč) v premiérové vítězství čtyřletá SVITAVA (Bully Pulpit - Sněhurka, Rainbows for Life) stáje Nerad-Jana z chovu TJ Start Uherský Ostroh.

V odpoledni plném handicapů se dařilo českým odchovancům, kteří vyhráli 6 z 9 dostihů. Šestiletého IBARA (Look Honey - Ibis, Rainbows for Life) z chovu Jana Blažeje a běhajícího v barvách DS Mlékojedy nezastavila v handicapové Ceně společnosti Eplcond a Edikt (hdcp IV.k., 3+, 1400 m, 40.000 Kč) ani nejvyšší váha v poli 62 kg a připsal si druhé vítězství v řadě.

Totéž se hned v následující Ceně společností D (hdcp III., 3+, 1200 m, 60.000 Kč) podařilo šestiletému IRAKLINOVI (Footstepsinthesand), který nesl ještě o půl kila více, ale navzdory tomu získal v letošním desátém startu druhé vítězství.

Naopak čtyřleté ELLE (Whipper), zakoupené na breeze-upu společnosti Osarus za 4.500 euro, pomohla k premiérovému vítězství (a jubilejnímu 120. pro její jezdkyni Martinu Havelkovou) v Ceně společnosti G-Servis Praha (hdcp III.k., 3+, 1800 m, 60.000 Kč) nejnižší hmotnost v poli 49 kg.  

Druhé dnešní vítězství pro Bully Pulpita (Pulpit) potomka získala v Ceně společnosti Protrade - I. oddělení (hdcp IV.k., 3+, 1800 m, 60.000 Kč) čtyřletá DRAMA (z Dawning po Hennessy) z chovu Josefa Pšurného, hájící barvy stáje Filip. 

Tečku za dnešním dnem v Chuchli udělal šestiletý valach MONTEPUCINI (Royal Assault) stáje Brigantia, který po tuhém boji s Phillipinou vyhrál Cenu společnosti VMI Silesia Group - II. odděleni (hdcp IV.k., 3+, 1800 m, 40.000 Kč) (miv)

         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net