Demo rexofthunderV neděli se žokej Michal Demo podruhé v životě zúčastní vrcholu naší klasické sezóny Českého derby. Zatímco před dvěma lety s Uranem skončil na třináctém místě, letos, kdy pro svého zaměstnavatele Jiřího Draga a jeho stáj Březová povede vítěze Starohájského kritéria Rex of Thundera, věří ve výrazně lepší výsledek. A to nejen kvůli skvělému výkonu svého koně v Bratislavě. Optimismus mu dodal i derby galup.

 
"V úterý jsme s ním šli poslední rychlou práci před derby a šel ještě lépe než před Starohájským kritériem," hodnotí přípravu Demo, který Rex of Thundera jezdí pravidelně v práci a důvěrně jej zná. "Jezdím jej prakticky od dvou let a vždy to byl bezproblémový kůň, už od obsedání," připomíná. Na nedělní dostih se moc těší a s koněm, který je podle jeho slov vypadá moc dobře, by se rád dostal minimálně na tabuli. "Myslím, že by mohl být mezi nejlepšími třemi-čtyřmi koňmi," říká Demo a dodává, že obou letošních vítězství dosáhl bez biče a první start šel jako galup. Navíc připomíná dobrou formu stáje.

Přesto jej, ale i zbytek realizačního týmu, jedna věc trápí - počasí. "Bojíme se dalších srážek, aby nebylo moc měkko, to vůbec nemá rád," říká žokej, který si na druhou stranu nepřipouští, že by syn skvělého mílaře Night of Thundera nemusel prostát 2400 metrů. "Skvěle se vodí, jak se zaparkuje v dostihu, tak se nikam nežene. Spíš mám obavu z chuchelské rovinky, která je mnohem delší než bratislavská, tak budeme muset s jeho závěrem počkat."

Do dostihu nepůjde s žádnou speciální taktikou, cílem bude se dobře usadit a čekat. "Uvidíme, jak se dostih vyvine, ale nejlépe by bylo sedět někde ve středu pole a čekat na jeho silný závěr," plánuje Demo, který neopomene připomenout ještě jednu věc. "V derby navíc potřebujete štěstí, mnohdy je to víc o něj než o třídě koně."

Jako nejsilnějšího soupeře vidí v souladu s obecným míněním Hazardera, ale nejen jeho. "Oba koně od paní Vocáskové budou určitě dobře nachystáni a jsem zvědav na Royal Worda, jak prostojí 2400 metrů." Koněm pro překvapení by podle Dema mohl být Vert Liberte. "Na měkku to může být hodně zajímavý soupeř," míní žokej, jehož největším úspěchem je vedle triumfu ve Starohájském kritériu i vítězství v Karpatské ceně (L) s O'ffensive. TV koutku duše doufá, že po neděli by žebříček jeho nejvýznamnějších trimufů mohl změnit. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net