MikeshSpolečnost Betino vypsala kurzy na neděli a favoritem dostihu pro čtyřleté a starší koně na 1400 metrů, Velké ceny Isover Weber Rigips (8. Memoriál Jaroslava Maška) je svěřenec trenéra Tomáše Šatry Mikesh.

Hřebce, který se během loňské sezóny dokázal propracovat až do jedničkové společnosti, ale jeho trenér jako favorita dostihu rozhodně nevidí. Reprezentant stáje Kelso Stables Mikesh (Majestic Missile) je připravován mimo chuchelské závodiště, na detašovaném pracovišti trenéra Šatry v Radimovicích u Tábora u svého spolumajitele Ladislava Nagyho. „Neměl tam ideální podmínky na trénink a z toho musíme ohledně jeho výkonu v nedělním dostihu vycházet. Pozice prvního favorita dostihu mi tak přijde nadhodnocená,“ říká na konto současných možností loňského dvojnásobného vítěze a druhého z Českomoravské ceny, čtyřletého Mikeshe trenér Šatra. A dodává, že ani si nemyslí, že by měl být v jednom z rámcových dostihů favoritem jeho další svěřenec Tycho Brahe (Mujadil), loni při jediném startu pátý na pardubické dráze.

Vraťme se však ještě k Memoriálu Jaroslava Maška, kde se sejde deset kvalitních koní včetně dohlášených Another True Story (Piccolo) a bělouše Moonglase (Verglas). Do okruhu favoritů ještě patří Kendy (Ransom O War), který se loni vypracoval mezi nejlepší sprintery u nás (ale dokázal vyhrát i mílovou Velkou cenu BBAG), a také dvě ze tří klisen na startu, vítězka Gomba handicapu a bratislavského Zlatého bičíku Merbela (Bully Pulpit) a Iceni Girl (Iceman), loni mj. stříbrná v Jarní ceně klisen. Naopak nejméně bookmaker důvěřuje loňskému dvojnásobnému vítězi dostihů II. a III. kategorie Wladanovi (Bully Pulpit) a již zmíněnému devítiletému Another True Story, kterému se loni dařilo ve druhé polovině sezóny, a na její samotný konec dokázal vyhrát sprinterský dvojkový dostih v Bratislavě. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu Isover Weber Rigips:

Mikesh – 3,5:1
Kendy a Merbela – 4:1
Iceni Girl – 5:1
Green Valleys, Charhizard, Rabbit Dark Angel – 7:1
Moonglas – 8:1
Wladan – 10:1
Another True Story – 12:1


Foto Marcela Klingorová, www.laurena.rajce.net

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking