Luka vaclav jrTři špičkové klisny jsou na startovní listině Velké ceny Isover Weber Rigips. Jednou z nich je i druhý nejstarší kůň v poli sedmiletá Merbela (Bully Pulpit), která je dva roky úspěšnou účastnicí jedničkových dostihů.

O sdělení, jaké jsou ambice s touto reprezentantkou stáje Leram pana Kříže, a o zhodnocení prvního dostihového dne z hlediska tréninkového střediska Bošovice, jsme požádali trenéra Václava Luku.

Jak jste spokojený s vystoupením vašich svěřenců při úvodním mítinku sezóny?

Celkově spokojený jsem. Sice ne vše se povedlo, stalo se pár neočekávaných věcí třeba jako s Kobi nebo u Seliny Queen, kterou zabrzdila velká váha, ale to se vše dá zdůvodnit. Byly to první dostihy sezóny a nikam se nespěchá. A důležité je, že naši koně zůstali po dostizích zdraví.

V jednom z hlavních dostihů tuto neděli budete mít zastoupení prostřednictvím Merbely. Ta ale byla hlášena i do dostihu do Francie…

Do Francie byla hlášená jako rezervní plán pro případ, že by se tam jelo, protože v Memoriálu Jaroslava Maška musí nést vysokou hmotnost. Ale nakonec do Francie nejedeme, takže startuje v Praze.

Podle sázkových kurzů je Merbela druhou favoritkou dostihu, jak vy osobně vidíte její současné možnosti?

Merbela drží vysokou výkonnost už dva roky a je v pořádku, tak doufám, že naváže na své stabilní výkony. Přeju si ale hlavně, aby moc nenapršelo, nosí vysokou váhu a měkký podklad dráhy by byl nevýhodou. Byl bych spokojený, kdyby přišla na tabuli. V dostihu jsou dobří koně třeba jako Mikesh nebo Iceni Girl, která je podle mne favoritem číslo jedna, je to nejtřídovější kůň v poli. Jinak se ještě vracím k vašemu rozhovoru s trenérem Bodlákem a souhlasím s tím, co řekl o tom, že řada trenérů se před prvním dostihovým dnem vymlouvala dopředu, jak nemá natrénováno a tedy připravené koně. Takoví koně do dostihů nepatří. A ještě mne mrzí, že z důležitých dostihů v jarní části sezóny jsou dostihy druhé kategorie. Účastní se jich převážně koně s aktuální jedničkovou výkonností…

Od konce ledna jste startovali s vašimi koňmi pravidelně ve Francii, ale teď už nemáte koně na přihláškách na zahraniční závodiště. Chystáte se zase do Francie?

Nyní se rozbíhá sezóna tady, takže během nejbližších 14 dní do Francie nepojedeme. Ale pokračovat tam určitě s některými koňmi budeme. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net