IMG 5007 masekMemoriál Jaroslava Maška - Velká cena štik českého byznysu (II.k., 1400 m, 90.000 Kč) byl hlavním dostihem čtvrtého letošního mítinku v Conseq parku ve Velké Chuchli. Dostih, již loni přeřazený do II. kategorie, byl zároveň odvetou za Gomba handicap, neboť na jeho startu se sešli první tři z Gomby (Cut Me Loose, Mikesh, White Motiv) plus v Gombě šestý Kendy.


Dostih se ale tentokrát odehrával jinak, než úvodní neděli. Jiřímu Chaloupkovi se podařilo druhého favorita Mikeshe (Majestic Missile), většinou s oblibou vodícího, udržet na třetím místě za vedoucím Kendy a Nyni Tombou, což se následně ukázalo jako klíčový moment dostihu. V cílové rovice nejprve zaútočil druhý Nyani Tomba na vedoucího Kendyho, ale silnější náboj měl útok Mikeshe, který na distanci převzal vedení a jistě o 1 3/4 délky vyhrál právě před Kendym (Ransom O'War), kterému se podařilo odrazit útok soupeřů. Třetí přišel finišem ze zadních pozic Cut Me Loose (Singspiel). Pro Mikeshe, reperezentujícího stáj Kelso Stables a na jehož přípravu dohlíží trenér Šatra, to bylo páté vítězství a jeho zisk se přehoupl přes hranici 400 tisíc korun.

IMG 4993 masek

IMG 5094 masek

Nijak početné, ale o to zajímavější obsazení měla druhá dvojka dnešního dne Cena AC-T Servis (II.k., 1800 m, 85.000 Kč), která byla jakýmsi soubojem krabčické centrály vůči zbytku světa, neboť 4 ze 6 startujících přijeli do Chuchle právě z tohoto střediska. V souboji pěti do Českého derby hlášených hřebců s klisnou Fujarou, která figuruje na přihláškách do Oaks, si nejlépe vedl Vainakh (Rock of Gibraltar), který do cílové rovinky točil na třetím místě za vedoucím Caradanem a Fujarou. Tato trojice se oddělila od zbytku pole a nejvíce sil v ní měl Vainakh stáje Ramzana Kadyrova, který pod ž. Murzabayevem po tuhém boji o hlavu porazil Fujaru (Rail Link), Caradan (Sinndar) doběhl třetí se ztrátou 2 3/4 délky, ale náskokem 5 délek na zbytek pole včetně Le Conte Noir, dosud nabízeného pro České derby se třetím nejnižším kurzem.

Úvod dne vyšel nejlépe ž. Martině Havelkové, která nejprve v sedle sedmileté hnědky Armea (Wallace) stáje Nerad-Jana využila pérové váhy a vyhrála o nos před Agresí (Bully Pulpit) Cenu Arcadis - EC Harris (IV.k., 1600 m, 40.000 Kč) a následně jistě o 3 3/4 délky vyhrála s hnědkou Dally Hit (Ad Valorem) stáje HIT-LOT Pejšková Cenu Prodoor (IV.k., 3, 1800 m, 40.000 Kč). Také Bauyrzhan Murzabayev se radoval dvakrát když kromě zmíněného Vainakh byl i v sedle šestiletého Yes Mana (High Yield) stáje J.T.K.-Germič, který v Ceně DHL Global Forwarding (III.k., 4+, 1800 m, 60.000 Kč) získal své již sedmé vítězství. Dvě vítězství putují do benešovské centrály. Charhizard (Two-Twenty-Two) stáje Gabriela-Trachtová, trénovaný Tomášem Hurtem, po dvou letech znovu plně zabodoval v Ceně Citibank (III.k., 1400 m, 4+, 60.000 Kč) a poté sedmiletý Danubit (Mill Pond), připravovaný Tomášovým otcem Jiřím, jistě ovládl Cenu Rigips (IV.k., 1200 m, 3+, 40.000 Kč). Závěrečná Cena Lux (IV.k., 1200 m, 3, 40.000 Kč) patřila Girl of Fire (Firebreak) stáje Philiphof.cz.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net