karlovy varyPo třech opět karlovarská sezóna otevřela dnem evropské šlechty. Mítink, začínající netradičně už ve čtvrt na jedenáct, obsahoval 7 dostihů, s výjimkou jediné steeplechase vyhrazených rovinovým koním. Vrcholem mítinku byla dvojková Jarní cena Fredericks & von der Horst na 2000 metrů o 90 tisíc korun.

V té se po tuhém boji s pětiletou Old Story (Access To Java) prosadila o nos výborným rodokmenem se pyšnící Mambo Lady (Anabaa Blue) ze stáje MON-GOL Svinčice s Martinem Laubem v sedle. Třetí v doběhu, který posléze řešila Dostihová komise kvůli tísnění Aurory klisnou Old Glory, finišovala zmíněná Aurora (Stormy Jail), kterou komise nechala za tísnící Old Glory.    

Velmi sledovaným byl dostih s názvem Dostih Order of Innocence (III.k., 1600 m, 60.000 Kč), v němž se představil do francouzské Velké jarní hlášený Zakhar Star (Henrythenavigator). Ten plně využil podpory stájového i tréninkového kolegy Irtsis Fire (Bahamian Bounty), který dostih odvodil a v závěru jej o půl délky zdolal. Vítězného svěřence trenéra Šavujeva, který byl pro stáj Valentina Bukhtoyarova zakoupen jako dvouletý ve Francii za 16 tisíc eur, vedl ž. Murzabayev.

Tři dostihy vyhráli koně domácích chovatelů - nejprve Aztek (Moonjaz) z chovu Františka Vocáska lehce vyhrál pro Stáj Englicovi úvodní Cenu města Karlovy Vary (IV.k., 2000 m, 35.000 Kč), vzápětí pravý bratr Ready for Life pětiletý Roony (Rainbows for Life) potěšil svého chovatele a majitele Jaroslava Boučka jistým vítězstvím v Ceně plesového výboru (IV.k., 2000 m, 40.000 Kč) a na závěr Tío Sergeant (So Long Slew) z chovu Ing. Jiřího Hrabáka vyhrál pro stáj SŠ dostihového sportu Cenu Karlovarské kraje (V.k., 1400 m, 20.000 Kč).

Třetí životní triumf získala v handicapu Stollbert - dostih architektů (III.k., 2400 m, 60.000 Kč) nejvýše zatížená Mama Charlotte (Hurricane Run) stáje CK martin Tour v sedle se svým trebnérem Jiřím Chaloupkou a jediný překážkový dostih dne, Dostih Frey Consulting (stch, III.k., 3700 m, 80.000 Kč) lehce ovládl pětiletý No Time To Lose (Authorized) trenéra Josefa Váni ze stáje DS Paragan.         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking