chuchle2Týden před prvním klasickým dostihem sezóny je sice vrcholem pražského mítinku jen dvojkový dostih, ale jeho účastníci s jedničkovou výkonností slibují velmi zajímavou podívanou. Memoriál J. Maška může být i odvetou za Gomba handicap, startují v něm totiž první tři z Gomby a další výborní koně.

Cut Me Loose (Singspiel) z posledních čtyř startů třikrát zvítězil a v Gomba handicapu ho nezastavila ani nejvyšší hmotnot v poli. Mikeshe (Majestic Missile) porazil o hlavu a poskytoval mu kilogramovou výhodu, zatímco v neděli oba ponesou stejnou hmotnost. Tentokrát změří síly na trati o 200 metrů delší, na které už oba favorité dokázali vyhrát.

Progres lze očekávat od White Motiva (Motivator), který zaujal v Gombě třetím místem po téměř roční přestávce. Dokonce tři koně posílá na start Zdeno Koplík.  Čtyřnásobný jedničkový vítěz Kendy (Ransom O´War) skončil v Gomba handicapu v poli poražených, ale musí se s ním stále počítat. Pětiletý Samruk (Elusive City) již vyhrál tři dostihy druhé kategorie, ale nedělní měření sil bude v dosud nejsilnější společnosti. Everest Hill (Tiger Hill) prohrál před třemi týdny se Samrukem v pěkném duleu jen o nos.

Just Fly (Fly to the Stars) je poslední tři sezóny pravidelným účastníkem největších zkoušek a nejvíce zářil v sezóně 2012. Nyani Tomba (Excellent Art) překvapil loni čtvrtým místem ve Velké ceně Prahy a je rozběhaný z Ebreichsdorfu, kde měl na více, než třetí místo. Sholak (Falco) trenéra Resulova se zdá být v této společnosti outsiderem, ale jeho trenér už několikrát prokázal, že umí koně připravit k velkým dostihům.

Zvláštní pozornost si zaslouží i Cena AC-T Servis pro tříleté koně. Na jejím startu je sice jen šest koní, ale všichni mají přihlášky do klasických dostihů. Zástupce stáje Ardaka Amirkulova Le Conte Noire (Soldier of Fortune) je neporažený v posledních dvou startech a oba vyhrál přesvědčivě.

Jeho paternitní polobratr Soldier of Future má již v nohách start z Lyonu koncem března. Loni zaujal startem koncem listopadu v Drážďanech, kde doběhl čtvrtý. Vainakh (Rock of Gibraltar) byl loni jako jediný z účastníků dostihu příslušníkem špičky ročníku - doběhl třetí za Buonarottim a Honzikem v Gerschově memoriálu a pátý v Ceně zimního favorita.

Jediná klisna v poli Fujara (Rail Link) si loni počínala dobře na delších tratích - 1700 a 1750 metrů. Okrinek (Azamour) trenéra Šatry bude debutovat.

Kurzové sázky Betino na Velkou cenu štiky českého byznysu (9. Memoriál Jaroslava Maška):


2:1 - Cut Me Loose
3,5:1 - Mikesh
5:1 - White Motiv
6:1 - Kendy
7:1 - Just Fly
8:1 - Nyani Tomba
10:1 - Samruk, Everest Hill
16:1 - Sholak

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking