karlovy varyPo třech letech zahájí karlovarské závodiště opět svou sezónu už v dubnu dostihovým dnem šlechty. Na sobotní mítink je potřeba si přivstat, první dostih se totiž poběží krátce po půl jedenácté, ale jak nám prozradil zástupce pořadatele Ivan Janatka, čeká na návštěvníky kromě dostihů i zajímavý doprovodný program.


"Dostihového dne by se mělo zúčastnit na pět set šlechticů, jsme tak vedle Ascotu jediným závodištěm, kde se setkávají," říká Ivan Janatka zastupující společnost City Golf & Racing Club s.r.o. "Před hlavním dostihem se uskuteční módní přehlídka klobouků šlechtičen a po něm proběhne dostih tzv. dřevěných koní. Dvanáct šlechticů poběží na dráze dvě stě metrů."

Mezi sedmi dostihy je vrcholem programu Jarní cena Fredericks & von der Horst na dvoukilometrové trati o 90.000 Kč. Pozornost poutá především zástupce stáje YOKO pětiletý Brutal Rocco (Shirocco), který vstoupil před třěmi týdny impozantně do sezóny vítězstvím v Praze. A už v předjaří se trenér Török netatil tím, že by ho rád viděl posléze v mosteckém Memoriálu V. Smolíka, kde loni doběhl třetí. V sedle Brutal Rocca bude opět Jan Rája.

V dostihu mají velmi dobré vyhlídky i klisny, jmenovitě již rozběhané Aurora (Stormy Jail) a Old Glory (Acces to Java). Posledně jmenovaná svěřenkyně trenérky Voršilkové ještě na karlovarské dráze neprohrála! Pod vedením ž. Zatloukala tu v posledních dvou sezónách triumfovala na tratích 1600 - 2000 metrů třikrát.

Další klisna v poli, Mambo Lady (Anabaa Blue), se chystá ke svému letošnímu debutu, ale i jí se na zdejší dráze daří - ze dvou startů tu zvítězila a obsadila třetí místo. Výborné výsledky má na svém kontě šestiletý Shadow Moon (Moonjaz), loni třikrát vítězný a dařilo se mu i ve Varech, kde zvítězil právě na trati 2000 metrů, byť je nejúspěšnější na vytrvaleckých tratích. I Shadow Moon bude mí v sedle stálého jezdce Radka Koplíka, se kterým zvítězili už šestkrát!

Dva svěřence bude mít na startu loňský šampion-trenér Allan Petrlík. Rabbit Verglas (Verglas) se loni dostal do výborné formy na podzim, kdy zvítězil v Lysé i na pražské dráze, a v jeho sedle bude stájová jednička Jan Verner. Rabbit Thomas (Dylan Thomas) má oproti Verglasovi výhodu již absolvovaného startu letos.

Sezónu bude také zahajovat účastník Saint Legeru Tycho Brahe (Mujadil) stáje Joly a Victory Bond (Tribal Instinct), které se loni nejvíce dařilo právě v první polovině sezóny.  Tehdy mj. doběhla v Karlových Varech čtvrtá za Carrie, Orphan a Mambo Lady v Letní ceně klisen a posléze šestá v Oaks. Loni ale byla připravována trenérkou Schillovou v Praze, ted ji trénuje Petra Jirátová.

V rámci zahájení dostihové sezóny v Karlových Varech se odběhne i zajímavě obsazená steeplechase Dostih Frey Consulting, kde bude na překážkách debutovat Dangerous Gleam a kterého prověří mj. zatím v jednom překážkovém startu neporažený A Gentleman (Gentlewave).

A velmi zajímavý je i Dostih Order of Innocence, který vybral trenér Šavujev Zakhar Starovi (Henrythenavigator) jako prověrku před možnou účastí ve francouzské Velké jarní ceně. V dostihu ale je i loňská talentovaná dvouletá klisna Sinndarka (Clodovil) trenérky Vocáskové. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Jarní cenu Fredericks & von der Horst:

2,5 - Brutal Rocco
4:1 - Aurora, Shadow Moon
5:1 - Old Glory, Rabbit Verglas
6:1 - Mambo Lady
7:1 - Tycho Brahe, Victory Bond
10:1 - Rabbit Thomas 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking