IMG 9693 navikaVrcholem nedělního chuchelského odpoledne v Conseq Parku byl sice Memoriál profesora Václava Michala, z pohledu Českého derby se ale možná jevil jako podstatnější druhý dostih dne, trojková Cena 85. narozenin pana Karla Stibůrka.


Alespoň tak lze interpretovat pozdější kroky bookmakera, který vítězku tohoto dostihu, ryzku Naviku (New Approach) stáje DS Pegas, pasoval do role jedné z favoritů letošního derby. Dlouhý a táhlý finiš, který klisna v dostihu na 1600 metrů ukázala, a který dal tušit vysokému potenciálu pro delší tratě, byl zřejmě jedním z důvodů, proč donedávna v kurzu 20:1 na triumf v Českém derby nabízená klisna se dostala do skupiny 6 nejvážnějších kandidátů modré stuhy a je nyní nabízená v kurzu 14:1. Ve stejném jako Le Conte Noire, Cheeky Chappie a Vainakh. 

Významně klesl kurz i prvních dvou z dalšího trojkového dostihu, Ceny dětského koutku hříbátka na distanci 2230 metrů. Vítězný Castellon (Shirocco), kterého jste si ještě minulý týden mohli pro České derby zahrát v kurzu 50:1, je nyní nabízen v kurzu 16:1. Stejný má i o půl délky poražený Dasho Top (Oratorio), před dostihem nabízený za 30:1.

Opačným směrem se vydal kurz druhého z Memoriálu profesora Václava Michala Prince Orpen (Orpen). Ten byl původně vypsán v kurzu 50:1, po přesvědčivém vítězství v úvodním dostihu sezóny bookmaker jeho kurz výrazně snížil na 20:1, ale po nedělním výsledku, z něhož bookmaker usoudil, že pro hřebce bude 2400 metrů zřejmě za jeho distančním optimem, se kurz opět zvýšil na 30:1.    

Kompletní nabídka pro Charvát České derby    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking