Dvojnásobný sprinter roku, sedmiletý hnědák stáje Kelso Stables Mikesh (Majestic Missile), prodělal na přelomu loňského listopadu a prosince operaci obrny hlasivky a poslední únorový týden zahájil přípravu na novou sezónu.


Operaci provedl pan dr. Žert, jeho výhled byl poměrně optimistický, nicméně zdůraznil, že je třeba důkladné rekonvalescence. Ta v případě Mikeshe trvala téměř tři měsíce," říká asistent trenéra Šatry Ladislav Nagy, který má přípravu hřebce na starosti. „Před týdnem jsme začali opatrně pracovat, zdá se, že to je o něco lepší, nicméně reálný výsledek uvidíme až v dostihu. Jsem opatrný optimista, pokud by operace pomohla aspoň trochu, bylo by to skvělé. Včera tu byla na kontrolním vyšetření dr. Schillová, její diagnóza je též velmi opatrná – konzultoval jsem situaci s dr. Žertem, který slíbil, že ještě před začátkem sezóny přijede Mikeshe vyšetřit znovu a bude moci nález porovnat s ostatními svými pacienty," říká Nagy. 

Od zdravotního stavu koně se budou samozřejmě odvíjet i plány na sezónu. „Je možné, že toto je poslední Mikeshova sezóna. Po konzultaci s veterináři jsme se rozhodli neexponovat ho na delší tratě. Ideální by bylo 1000 metrů, ale takových dostihů moc není, takže se budeme snažit vyhledávat co nejkratší sprinty a jako mez jsme si stanovili 1200 m. Bohužel, navrhované propozice v tomto extra vstřícné nejsou. Obhajobu v Gomba handicapu asi nestihneme, navíc by tam nosil 65 kg, Memoriál Jaroslava Maška kvůli distanci vynecháme, takže se asi budeme ohlížet v zahraničí." 

V první poloviny sezóny by Mikeš měl absolvovat dva až tři starty, přičemž jejím vrcholem by měl být návrat na nějaký krátký sprint do Berlína. „Skutečně nelze předjímat. Zkusíme to v pár startech a pokud by to nešlo, odejde Mikesh do zaslouženého důchodu. Dokázal toho na dráze dost, nezaslouží si, aby se nějak trápil nebo aby končil v nižších kategoriích," uzavírá Ladislav Nagy.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking