HipodromMost arealleteckyV sobotu 14. října 2017 od 12.30 hodin Hipodrom Most přivítá nejbohatší dostihový den letošní sezóny. Vrcholem bude 79. Cena zimního favorita a 96. Svatováclavská cena. V obou těchto dostizích bude na výhrách rozděleno 550 tisíc korun. „Ve dvou dostizích prestižní kategorie Listed na výhrách rozdělíme přes 1 milion korun. Celková dotace dostihového odpoledne pak činí téměř 1 a půl milionu korun. Jedná se tedy o nejlépe dotovaný dostihový den celého našeho kalendáře,“ upřesnil ředitel společnosti HIPODROM MOST Jakub Šimůnek.


Svatováclavská cena se bude konat již po šestadevadesáté a do Mostu se stěhuje z chuchelského závodiště v Praze.Svatováclavská cena je celorepublikovým sprinterským vrcholem sezóny a v Mostě se poběží o nejvyšší dotaci v téměř stoleté historii tohoto dostihu. Očekáváme tedy účast špičkových žokejů a koní,“ doplnil Jakub Šimůnek. Druhým vrcholem odpoledne bude 79. ročník Ceny zimního favorita. Dostih pro dvouleté koně, kteří dostanou příležitost ukázat svůj talent a kvality pro nadcházející sezónu, do které již budou vstupovat jako tříletí.

„Pro návštěvníky připravujeme tradiční doprovodný program. Nesmí chybět napínavé sázky, dobré občerstvení a projížďky na koních pro naše dětské návštěvníky,“ připomněl správce areálu Hipodromu Most Václav Štědronský.

Hipodrom Most je součástí rekultivačního parku Velebudice, který patří mezi špičkové projekty tzv. české rekultivační školy, s respektem uznávané na celém světě. V souvislosti s úvahami o využití Velebudické výsypky byl v roce 1973 zpracován záměr vybudování rekultivačního parku jako areálu odpočinku a zdraví, jehož dominantou se stane dostihová dráha. Smyslem a cílem veškerého úsilí bylo navrátit mrtvým plochám výsypkových prostor jejich společenský význam. Naprostá většina evropských dostihových drah je vybudována na urovnaných přírodních terénech. Proto nejen u nás, ale i v evropském měřítku, je stavba mostecké dostihové dráhy, zejména její provedení od základů, téměř unikátní záležitostí.

Hipodrom Most, a.s.

HipodromMost banner    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net