mimonDnes, kvůli sporům uvnitř Jockey Clubu o dva týdny později než bylo plánováno, začala na mimoňském závodišti letošní cvalová sezóna. Úvod se nejlépe vydařil trenérce Heleně Vocáskové a jejím svěřencům ze stáje Zeas Staré Hradiště, kteří vyhráli tři dostihy.


Patřil jim i hlavní dosth mítinku, trojková Cena společnosti CHARVÁT GROUP s.r.o. (4+, 1800 m, 45.000 Kč), kterou suverénně ovládl čtyřletý valach LINNGAR (Linngari) s Janem Rájou, deset délek před veteránem Duplo (Sorbie Tower) a loňskou trojnásobnou vítězkou Ottimou (Dalakhani). Linngar, zakoupený jako roček v Baden-Badenu za 10.000 euro, absolvoval jako dvouletý dva starty, v druhém finišoval na druhém místě  ve Velké ceně BBAG Baden-Baden (L), ale od té doby kvůli zdravotním problémům nestartoval.

První dnešní vítězství trenérce Vocáskové přinesla čtyřletá LUXANA (Observatory) v handicapu Ceny firmy KM PRONA (IV.k., 4+, 1800 m, 30.000 Kč), lehce vítězící o 4 délky před Kadmenem (Normen) a Santinem (Scyris).  Pro Luxanu, zakoupenou jako ročrk za 4000 euro, to bylo první vítězství od vítězného debutu před necelými dvěma lety. 

Vedle Linngariho a Luxany se z lotu trenérky Vocáskové prosadil i vlastní ochovanec Vocáskových, čtyřletý valach PLAYER (Moonjaz - Play Station, Scater), který, také s podporou žokeje Ráji, vyhrál velmi lehce o 10 délek handicap Cenu Libereckého kraje (V.k., 2400 m, 20.000 Kč). Dostih příliš nepotěčil handicapery, neboť 8 koní se v cíli roztáhlo do 58 délek, nejkratší vzdálenost mezi dvěma koňmi byly 2 délky, zato 4x byly dva koně za sebou vzdáleni 10 a více délek.

Prvním vítězem letošní české sezóny se stal sedmiletý ADIUTANT (Montbard) stáje LorenzoWinfieldSyndicate, úspěšně kombinující starty na rovinách s překážkovými starty. Svěřenec trenéra Tomáše Hurta, v jehož sedle úspěšně vstoupil do sezóny žokej Verner, jistě o 1 1/2 délky před Kalanisií (Kalanisi) vyhrál Cenu firmy ROKOSPOL (IV.k., 4+, 2400 m, 30.000 Kč).   

Úspěšný start do sezóny měla i stáj Rabbit Trhový Štěpánov a její trenér Petr Juránek, kteří zíslali dvě vítězství, obě zásluhou vlastních odchovanců. Na rovinách se v Ceně města Mimoně (V.k., 3, 2400 m, 20.000 Kč) velmi lehce o 7 délek před Fabryanem (Ryan) prosadil další potomek Ryana (Generous) FATYMA (z Fanega, Security Risk). Druhé vítězství získali "králíci" v proutěnkách Ceně firmy DFH (V.k., 4, 3100 m, 30.000 Kč), v níž svůj překážkový debut proměnila v lehké vítězství GOLDEN IRENE (Look Honey - Golden Sound, Lujain).

První životní vítězství získala v Ceně společnosti IMA CZ a.s. (IV.k., 1400 m, 30.000 Kč) čtyřletá, do ČR jako odstávče zakoupená FURANO (Medicean) stáje FVE - Relay JK Levín, poprvé startující v přípravě trenérky Marty Bielikové.     

K loňským dvěma protěnkářským vítězstvím přidaldalší  v Ceně firmy MICHLOVSKÉHO-PROTLAKY (pp., IV.k., 3100 m, 50.000 Kč) pětiletý ILLUMINATI (Scyris) stáje Paradise Park - Neuberg a mítink uzavřel souboj dvou potomků Minds Musica RAPPER'S MUSIC a Mlýn ve steeplechase Cena PIVOVARU SVIJANY (V.k., 3600 m, 30.000 Kč), z něhož vyšel o krátkou hlavu lépe první zmíněný, svěřenec Antonína Nováka ze stáje DS Malá Morávka, v jehož sedle byl Jan Odložil.

 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net