Hidden GirlDruhý dostihový víkend tuzemské sezóny nabídne dva dostihové dny. V sobotu se letos poprvé otevřou brány mosteckého závodiště, o den později čeká sezónní premiéra pardubickou dráhu. Už první chuchelská neděle představila řadu koní s klasickými ambicemi, v Mostě se uskuteční první jedničkový trial na klasické dostihy 50. Memoriál Rudolfa Deyla. O dotaci 150 tisíc korun a místo na startovní listině Jarní ceny klisen zde svede souboj 13 klisen v poměrně vyrovnaném startovním poli.

 
Pro drtivou většinu klisen bude start sezónní premiérou, dvě klisny však už letos vyběhly a jedna z nich, stáj Jany Filové reprezentující Vermelho (Showcasing), byla Tipsportem pasována do role favoritky. Loni v listopadu na dražbě v Deauville za 27.000 € zakoupená klisna absolvovala v únoru dva starty v Cagnes-sur-Mer, kde nejprve finišovala čtvrtá v Classe 2, poté obsadila páté místo v handicapu. Rozběhaná klisna disponuje francouzským ratingem 36,5 kg a ač ponese nejvyšší váhu v poli, je Tomášem Lukáškem vedená tmavá hnědka favoritkou oprávněně.

50. Memoriál Rudolfa Deyla
R - cena I.kat. - 3 klisny - 1400 m - 150 000 Kč
1 RABBIT EAGLES(IRE), 3 kl ž. Jiří Chaloupka 58,5 Rabbit Trhový Štěpánov
2 RIVER DAWN(FR), 3 kl Sabina Mokrošová 57,5 MUDr. Eva Nieslaniková
3 HIDDEN GIRL(FR), 3 kl ž. Petr Foret 57,5 Dr. Charvát
4 KUDAFUSHI(IRE), 3 kl ž. Martin Laube 57,5 BoKaBau s.r.o.
5 FRANCIS GOLD(IRE), 3 kl ž. Vendula Korečková 57,5 OZ Roza s.r.o.
6 ZOJA TOP, 3 kl ž. Michal Demo 57,5 Rabbit Trhový Štěpánov
7 DARA, 3 kl Simona Laubeová 57,5 Rabbit Trhový Štěpánov
8 DANTAWI(IRE), 3 kl ž. Adam Florian 57,5 Ekols Skalica ČR
9 VERMELHO(IRE), 3 kl ž. Tomáš Lukášek 59,5 Jana Fialová
10 CIOTOLA(IRE), 3 kl ž. David Liška 59,5 Statek Blata Český ráj
11 LYNX WESTMINSTER(GER), 3 kl j Lucie Fialová 57,5 Westminster Rsce Horses Sp.z o.o.
12 NUDA VERITAS(IRE), 3 kl Taťána Mášová 57,5 MARKLO
13 MORAYA(FR), 3 kl ž. Martina Havelková 57,5 DS Kompresory - Kopřiva


Ingrid Janáčková Koplíková bude mít v dostihu ještě jedno žhavé želízko - zimní královnu Ciotolu (Curatino), kterou nasedlá Davidu Liškovi. Ciotola přišla so Česka z vyhrané prodejky v Le Croise-Laroche a vrchol pro dvouleté klisny byl zatím jediným startem, který v barvách Statku Blata Český ráj absolvovala.

Proti dvojici dostihově zkušených klisen nastoupí velmi slibně loni debutující Hidden Girl (Zarak) trenéra Pavla Tůmy. Pro stáj Dr. Charváta za 55.000 € zakoupená ryzka výborného rodokmenu loni na konci sezóny s přehledem a po pěkném závěru vyhrála Cenu EBF na 1400 metrů, v níž naznačila nemalý potenciál.    

Kurzy Tipsportu na vítězku Memoriálu Rudolfa Deyla
kurzy deyl24

Dva trenéři vysílají do dostihu trojici svěřenec. Teoreticky vyšší šance na úspěch má Václav Luka, jehož centrálu zastupují Lynx Westminster (Holy Roman Emperor), která v prosinci a v lednu startovala v Deauville a v Česku se představí poprvé, dále vítězka Simsonovy ceny Dantawi (Camacho) a především čtvrtá z Ceny zimního favorita Kudafushi (Footstepsinthesand).

Nepřehlédněte: Tříletý Welcome Charly novou posilou stáje Jany Fialové. Má stejného otce, rating i cenu jako před rokem získaná Abha

Trojice svěřenkyň Allan Petrlíka sice patří mezi čtveřici s nejvyšším kurzem, nicméně Rabbit Eagles (Wings of Eales) loni vybojovala vítězství v trojce v Chuchli a v zimní královně získala poslední sedmou dotaci a Zoja Top (Eagle Top) druhý start, který absolvovala v závěrečném dostihu Fitmin Cupu 2023,  proměnila v lehké vítězství. Další vlastní odchovankyně Rabbitu Dara (Eagle Top) se v obou startech umístila.

Slibné šance má třetí ze zimní královny Francis Gold (Kodiac) i Nuda Veritas (Gustav Klimt), která dooběhla pátá v Ceně zimního favorita.

Návrat derby vítěze 

Rámcový program nabídne několik zajímavých dostihů včetně sedmého ročníku Memoriálu Jaroslava Podolana, dvojkového handicapu na 2200 metrů. Větší pozornost ale láká trojková Cena Dostihového klubu na 1800 metrů, o kterou se sice uchází jen 7 koní, jsou však mezi mini tři klasičtí vítězové včetně dvou vítězů derby. Po pauze, trvající půldruhého roku, se na dráhu vrací dvojice elitních koní stáje Lokotrans - vítěz Swiss Derby 2022 pětiletý Hello Hola Hay (Zarak) a o rok starší Brilliant Star (Sea The Stars), vítěz Velké májové ceny. Proti nim nastoupí premiantka Oaks 2022 Vignetta (Pouvoir Absolu), pro níž bude sobotní start prvním v přípravě trenérky Pejškové, a kolekci klasických vítězů doplňuje šestiletý Rabbit Red Jazz (Red Jazz), vítěz Slovenského derby 2021.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net