Welcome CharlyFrancouzské prodejní dostihy nepřestávají lákat české majitele. Nejnovějším dokladem je v úterý v prodejce v Deauville zakoupený tříletý hnědák WELCOME CHARLY (Zelzal), kterého za 32.280 € získala Jana Fialová. Do Česka přichází s velmi solidním ratingem.

 
Donedávna J.C. Rougetem trénovaný hřebec dosud vyběhnul 6x, polovinu startů absolvoval loni. Po šestém místě v debutu na 1400 metrů v Clairefontaine, následně finišoval třetí na stejné distanci v Compiegne a sezónu zakončil čtvrtým místem na míli v Chantilly.

Letos vyběhl už 23. ledna v Cagnes-sur-Mer,  kde o půl délky opanoval dostih pro nezvítězivší na 1600 metrů. O měsíc později v Classe 2 na stejné dráze skončil pátý, 1 1/4 délky za současnou stájovou družkou Vermelho (Showcasing), která tehdy absolvovala první start v barvách Jany Fialové. Poslední start absolvoval v již zmíněném úterý, kdy finišoval třetí v prodejce na 1900 metrů v Deauville, po níž byl zakoupen pro českou stáj.

Vyzve Rex of Thunder vítěze německého derby Sisfahana či multimilionáře Junka? Všichni jsou na přihláškách do Gr.3 v Longchamp

Welsome Charly je synem plemeníka Zelzal (Sea The Stars), který je otcem loňské vítězky Českého derby Abhy, nicméně Welcome Charly má toho s Abhou společného mnohem víc. I jeho pedigree je postavené na spojení Zelzala s klisnou s vnučkou Pivotala (Polar Falcon), i on byl zakoupen v prodejce v dubnu, do Česka přichází s ratingem 37 kg, navlas shodným s tím, který si přivezla Abha, byl také zakoupen poté, co finišoval třetí v prodejce, a i ceny obou koní jsou si velmi podobné. Uvidíme, zda Welcome Charly půjde v klisniných stopách.

Miloslav Vlček         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net