most2Osm dostihů udělá v neděli tečku za 16. sezónou na mosteckém hipodromu. Již tradičně je vrcholem mítinku Českomoravská cena Ústeckého kraje. Z absolutní špičky chybí před týdnem startující Waka Laura, Bright Sand a Mikesh, ale i tak je dostih výborně obsazený a dává tušit zajímavou podívanou.


Svěřenec Zdeno Koplíka Kendy (Ransom O´War) před dvěma týdny dokázal úspěšnou obhajobu ve Velké ceně BBAG. V Mostě nestartuje příliš často, ale prosadil se tu v červenci v Severočeské ceně a tyto dva zmíněné výsledky z něho oprávněně dělají favorita. Almond Magic (Whipper) před dvěma týdny zaostal v Praze za Kendym o 2 1/2 délky, ale předtím doběhl vemi těsně druhý za Cut Me Loose v jedničkovém dostihu právě na zdejší dráze.

Ze startujících koní se loni dostal v Českomoravské ceně nejvýše třetí Just Fly (Fly to the Stars). Svěřenec trenérky Berthier startoval letos v Česku jen jednou a při třech startech v Bratislavě a Varšavě dobíhal vždy na tabuli. Otazníkem je ale jeho současná forma, téměř tři měsíce nestartoval.

Naopak na podzim se vrátil do dostihového dění loni pátý ve Velké jarní ceně Hyacint (Slickly) a je jedním z dvojice koní (vedle Rabbit Dark Angel), který bude nastupovat do dostihu po týdnu. V pardubické Ceně sprinterů doběhl pátý, s více než 5 délkovou ztrátu na Waku Lauru. Svým výtečným zařazením mezi starší koně udivil ve Velké ceně Prahy zástupce stáje Joly Nyani Tomba  (Excellent Art), pro kterého bude dostih znamenat po půl roce návrat ke kratším tratím.

Druhý zástupce stáje YOKO v dostihu The Mole Catcher (Whipper) sice minule ve Velké ceně Prahy vyhořel, ale délka trati mu nevadí a především na mostecká dráze se mu často dařilo. Zatím jen jednu zkušenost z velkého dostihu si nese na start další tříletek Everest Hill (Tiger Hill). Mosteckou dráhu si vyzkoušel a v letním období vyhrál dva dostihy na stejné trati, takže by mohl hodně zamíchat kartami v cíli.

Dvojici koní stáje Rabbit Trhový Štěpánov, Rabbit Kinga (King´s Best) a Rabbit Dark Angel (Dark Angel) není dobé podceňovat, ale na druhou strany jejich poslední formy nehovoří pro dotovaný výsledek. Nejslabším článkem sestavy je tříletý Solar Power (Literato), který největší úspěchy zaznamenal ve třetí kategorii.

Zapomenout v rámci mosteckého programu nesmíme ani na dvanáctiletého obdivuhodného polokrevníka Alberta (Varadero), který se chystá v Ceně společnost Transroll ke svému 16. startu na zdejším závodišti. Sedm z nich vyhrál a má velkou šanci triumfovat poosmé. Z rovinového programu ještě hodně zaujme dvojkový handicap Cena společnosti Office Depot na dvoukilometrové trati. Poprvé od sedmého místa ve Slovenském derby bude startovat Rabbit Thomas (Dylan Thomas), dále tu budou bojovat Devil´s Star (Look Honey), Matter for Love (Rainbows For Life) nebo talentovaní tříletci Sholak (Falco) a Sin And Rich (Sorbie Tower).

Kurzové sázky společnosti Betino na Českomoravskou cenu Ústeckého kraje:

Kendy - 3:1

Almond Magic - 3,5:1

Hyacint, Just Fly - 4:1

Nyani Tomba - 6:1

Everest Hill - 7:1

Rabbit Dark Angel, The Mole Catcher - 10:1

Rabbit King - 12:1

Solar Power - 12 :1

(mze)

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking