Kendy mostV sobotu se zavřou brány za již 17. dostihovou sezónou na hipodromu v Mostě. Od 13:30 hod. se na zdejší dráze odehraje sedm dostihů s tradičním vrcholem Českomoravskou cenou Ústeckého kraje, kde bude obhajovat vítězství Kendy. Mítink obohatí svou účastí multišampion Václav Janáček.


Českomoravské ceny Ústeckého kraje se bohužel zúčastní jen pole pěti koní, ale čtyři z nich si  dokázali vydobýt uznání. V dostihu budou startovat první dva z loňské edice dostihu, Kendy (Ransom O´War) a Just Fly (Fly to the Stars). Posledně jmenovaný letos slevil z výkonnosti, jeho nejlepším počinem je druhé místo z Ceny jezdectví koncem května, ale Kendy má poslední dvě sezóny výborné. Při svém předposledním startu dokonce pokořil hranici milionu korun získaných na dotacích. "Kendy má formu," prozrazuje trenér Zdeno Koplík. "Před minulým startem si odpočinul  a  měl na víc, než na třetí místo, ale nebyla pro něj úplně dobrá půda. Teď by mu měla více vyhovovat i trať dostihu. Mostecké závodiště mu svědčí, takže jdeme bojovat o vítězství, i když samozřejmě vyhrát budou chtít všichni." 

Spíše než Just Fly by měli být ryzákovi stáje Václav Slovák oponenty dva tříletí potomci plemeníka Medicean, tedy Levis Mistral a Nine ou Four, kteří se dokázali dobře srovnat i se staršími soupeři. Levis Mistral zvítězil koncem srpna na zdejší dráze v jedničkové Ceně společnosti Transroll, kde za sebou o nos nechal Nine Ou Four. Šavujevův svěřenec Levis Mistral nesl ale v dostihu o dvě a půl kila méně než Nine Ou Four a nyní ponesou stejnou hmotnost. Ve prospěch svěřence Václava Luky ještě hovoří skutečnost, že před třemi týdny doběhl třetí ve Svatováclavské ceně za Mikeshem a Sign of the Zodiacem a zanechal za sebou o krk Waka Lauru, která v sobotu dominovala v Ceně sprinterů v Pardubicích

Kendy most

Loňské vítězství Kendyho a ž. Radka Koplíka v Českomoravské ceně, druhý doběhl do cíle Just Fly


V sedle Nine ou Four bude Václav Janáček, který se objeví v sedle celkem třikrát. Kromě Nine ou Four to bude v úvodním dostihu v sedle valacha Sagajy a ve dvojkové Ceně společnosti Transroll povede svěřence Václava Luky Khalidora (Lomitas), vítěze trojkového testu na 2000 metrů v Karlových Varech z počátku srpna. V tomto dostihu jsou ale také loňský trojnásobný vítěz Yes Man (High Yield) a tříletý svěřenec trenéra Hurta Best Box (Two-Twenty-Two), který podobný dostih jako Khalidor vyhrál koncem září.

Zajímavostí překážkového programu v Mostě bude účast svěřence Josefa Váni Power Zara (Desert Prince), který v posledních dvou startech na hipodromu nenašel přemožitele a v dostizích čtvrté kategorie vítězil s velkým náskokem na soupeře. V trojkové Ceně společnosti AAC Pragocel změří síly mj. s Ksiežnou Vegas (Be My Chief), Neicerem (Belenus) a Sixtysevenem (Rainbows For Life). (mze)

Sázkové kurzy Betino na Českomoravskou cenu Ústeckého kraje:
1,8:1 - Kendy
2,25:1 - Nine ou Four
4:1 - Levis Mistral
7:1 - Just Fly
10:1 - Traffic Tour

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking