most5Do své osmnácté sezóny vstoupí mostecké závodiště tuto sobotu a návštěvníci se mají nač těšit. Kromě předzkoušky derby, Memoriálu Dr. Frankenbergera, kterou vybojuje 9 tříletků, se totiž pokusí Omnibus o čtvrté vítězství v Memoriálu V. Smolíka. Na jeho startu je ale také šampion Aztek, který podle slov svého realizačního týmu nic ze své výkonnosti neztratil.


Memoriál Vlastimila Smolíka - Cena první dámy České republiky konaný pod záštitou manželky prezidenta České republiky se na mosteckém hipodromu odehraje už po šestnácté a dvojice Omnibus - Jan Rája se pokusí znovu přepsat historii společným čtvrtým zásahem do černého. Jan Rája ale zvítězil v tradičním dostihu už pětkrát. 

Omnibus (Da Xian) poměří síly se soupeřem, který se za své loňské výkony stal nejen Nejlepším vytrvalcem sezóny, ale i koněm českého chovu. Azteka (Moonjaz) po sezóně pan Englic prodal a poprvé tedy bude reprezentovat stáj JUDr. Jiřího Charváta. A co o ryzákovi před jeho vstupem do sezóny říkají manželé Váňovi?  " Vloni v jarním období měl Aztek psychické problémy, jak už jsme několikrát avízovali. Letos o jaru ani nevěděl. Vloni začínal ve čtyřkách, letos musí v jedničkách, ale nic ze své výkonnosti neztratil. Pracuje na pohodu, aby ho to bavilo a psychicky nezlomilo. Most je specifický, ale Azťovi by vadit neměl. Uvidíme, co řekne žokej Petr Foret. Díky Bohu se uzdravil. A co očekáváme? Vyzrálost Azteka, jestli už nám nebude bočit a vítězství si bude více užívat :-) V dostihu je každý soupeř, tak se nechme překvapit..."

Z dalších šesti koní na startu hlavní mostecké jízdy může promluvit do předního pořadí také Mister Westminster (Hurricane Run) s Václavem Janáčkem v sedle, a vysokou třídou a velkou spolehlivostí disponuje jediná klisna na startu Dally Hit (Ad Valorem). Lysyan (Byron) na mostecké dráze umí, ale spolu s Rabbit Motivmanem (Motivator) to budou mít proti zmíněným soupeřům hodně těžké. 

Aztek
FOTO: Pětinásobný vítěz Aztek je blízko pokoření ziskové hranice půl milionu korun 

Druhým vrcholem mosteckého mítinku je Memoriál Dr. Frankenbergera - Jarní cena města Mostu. Dvoukilometrový dostih je letošním druhým testem derby-ročníku na delší trati. Bylo do něho dohlášeno pět koní a tak se nakonec ve startovních boxech objeví šest hřebců a tři klisny. Jediným koněm prověřeným v dostihu na delší trat je svěřenec Grega Wroblewskiho Sanok (Jape), který v karlovarském dostihu pro tříleté koně doběhl čtvrtý, necelé 4 délky za vítězným Aldzarbem. Josef Váňa vysílá do dostihu dokonce tři zástupce. Z nich se na startu Velké jarní ceny objevil Le Cirque (Galileo), zatímco Brother Grimm (Rip Van Winkle), kterého povede Václav Janáček, a Gibb´s Beach (Galileo) zatím nepřekročili hranici dostihů třetí kategorie. Těžké rozhodování pro sázející...

Ve hře dostihu, odkud v minulosti odstartovali svou cestu do derby Darsalam a Laureat, jsou ale i sedmá z Jarní ceny klisen Amga River (Dylan Thomas), šestý z Ceny zimního favorita Taimass (Shamardal) a také Halcyon Charm (Halling) mající zkušenosti z francouzských dostihů. A do počtu nebudou chtít být ani další účastnice Jarní ceny klisen Furano (Medicean) a Miss Mikrop (Egerton). 

V Mostě bude k vidění sedm dostihů včetně dvou překážkových a start prvního dostihu je naplánován na 13:30 hod.

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Vlastimila Smolíka - Cenu první dámy České republiky:
2:1 - Aztek
2,7:1 - Omnibus
3,5:1 - Mister Westminster
6:1 - Dally Hit
8:1 - Lysyan
12:1 - Rabbit Motivman

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Dr. Frankenbergera - Jarní cenu města Mostu:
2,5:1 - Sanok
3,5:1 - Amga River
4,5:1 - Halcyon Charm, Le Cirque
7:1 - Brother Grimm, Gibb´s Beach
10:1 - Miss Mikrop, Furano
12:1 - Taimass (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net