Myska JaroslavŠampion českých překážkových žokejů Jaroslav Myška se pro první kvalifikační dostih před Velkou pardubickou vrací do sedla reprezentanta stáje Dr. Charvát, osmiletého Klause. V Polsku narozený valach má v nohách dvě účasti ve Velké, dostat se na startovní listinu potřetí by tedy pro něj teoreticky měla být formalita. Jenže konstatovat v Pardubicích, že něco je formalitou, to může být nejlepší cesta k rychlému konci pod některou z překážek.

Určitě chceme kvalifikaci splnit, proto do ní nastupujeme my a asi i všichni ostatní,“ konstatuje Jaroslav Myška na konto sobotních dostihů. „Klaus je zkušený kůň, který si na překážkách umí poradit, a určitě bude na sobotu dobře nachystaný. Vzhledem k ambicím jeho majitele by určitě potěšilo dobré umístění, ale hlavní je, aby zůstal zdravý a v pohodě. Těžko říct, jaké jsou sobotní šance, je to pro něj první letošní start a řada soupeřů na tom bude stejně. Určitě ne všichni budou už nyní v optimální formě,“ uvažuje žokej, který v minulých dvou letech vyhrál domácí jezdecký šampionát, ale v samotné Velké se zatím naplno prosadit nedokázal. A to v posledních letech pravidelně spolupracuje se zkušeným trenérem Čestmírem Olehlou, který do Velké dokázal svého času poslat Železníka či Registanu. Jenže k úspěchům těchto dostihových gigantů se zatím s Klausem přiblížit nedokázal.

logo VP1Čtyřnohý jmenovec minulého českého prezidenta největší český dostih loni dokončil na devátém místě. Myška si je ale jistý, že letošní ambice mohou být vyšší. „Nikdo neuvažuje o Velké bez toho, že by přemýšlel taky o úspěchu. Říjen je ale dnes ještě strašně daleko, může se stát spousta věcí, které naše vyhlídky ovlivní. Každopádně ale Klaus už s ní má své zkušenosti a díky tomu pro něj takhle náročný dostih může být letos přijatelnější než loni.   Jestli ho ale ve Velké budu jezdit já, to je hodně předčasná otázka. Teď je před námi první velký úkol – napřed se musí kvalifikovat,“ upozorňuje Myška na momentální prioritní důležitost sobotního startu.

K Velké musíte přistupovat postupnými kroky, a nic se nedá podcenit. O to se ostatně snažíme i ve stáji ve Valech, kde sami trénujeme koně se Štěpánkou Sedláčkovou, se kterou se snažíme pro letošní Velkou nachystat Cima. S ním ještě nejsme tak daleko, jako je Klaus, a teprve v příštích týdnech uvidíme, jestli si může vůbec dělat naděje na kvalifikaci,“ dodává Jaroslav Myška, který jezdecky sedí obrazně ve dvou sedlech: Pokud by totiž do Velké dostali Cima, nebude k dispozici trenéru Olehlovi pro Klause nebo jiného jeho svěřence. Ale to jsou spekulace, k nimž je před sobotní kvalifikací skutečně hodně daleko…

Autor: Petr Guth
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking