Amant GrisV sobotu bude v Pardubicích odstartován první díl ze série čtyř kvalifikačních dostihů. Velká pardubická se poběží až za čtyři a půl měsíce, a i to je zřejmě důvod, proč vítězové první kvalifikace obvykle nejsou těmi, kteří se pak v samotné Velké dostanou na stupeň vítězů. Alespoň z deseti posledních ročníků Velké pardubické skončil do třetího místa jen v sezóně 2004 Retriever, který byl tehdy druhý.


Bilanci vítězů prvního kvalifikačního testu ve Velké pardubické mohl významně vylepšit před pěti lety Amant Gris (na snímku), který ale zůstal jen morálním vítězem Velké, nevyhnul se totiž diskvalifikaci za neobjetí vendefány. A v rámci objektivity nutno podotknout, že dva z posledních deseti vítězů se bohužel na start Velké pardubické ani nedostali. Dvojnásobný vítěz tohoto kvalifikačního testu, stájový kolega Tiumena Retriever, se totiž v sezóně 2005 už více na startu pro zdravotní problémy neobjevil. Mnohem horší osud postihl nadějného reprezentanta stáje Wrbna Racing Baggia. Ten ještě poté vyhrál hlavní dostih na domovské dráze v červenci a to byl jeho poslední start v sezóně. A o necelý rok se druhá kvalifikace na Velkou stala jeho posledním životním dostihem.

logo VP1Loňský vítěz první kvalifikace Trezor pod vedením Liama Treadwella snadno opanoval i svůj další start, třetí kvalifikační dostih na Velkou. V ní pak skončil na osmém místě, což podle vyjádření trenérky nebylo kvůli poklesu formy, ale dostih se nepovedl jezdci. Letos se o vítězství v prvním kvalifikačním testu bude ucházet 14 koní. Bude tentokrát její vítěz mezi prvními v cíli 123. ročníku Velké pardubické?


Přehled vítězů 1. kvalifikace na Velkou pardubickou a jejich výsledek ve Velké pardubické:

2012: TREZOR (ž. Treadwell, tr. Kabelková), kurz na vítězství 6:1 – 8. Místo
2011: BAGGIO (ž. Myška, tr. Olehla), kurz na vítězství 8:1 – nestartoval
2010: MANDARINO (ž. Myška, tr.Popelka ml.), kurz na vítězství 3:1 – 4. Místo
2009: TOMIS (ž. Kašný, tr. Novák), kurz na vítězství 14:1 – 11. Místo
2008: AMANT GRIS (ž. Stromský, tr. Theimer), kurz na vítězství 7:1 – diskvalifikován z 1. Místa
2007: KLIP (ž. Myška, tr. Theimer), kurz na vítězství 8:1 – pád
2006: IRAKLION (ž. Korpas, tr. Votava), kurz na vítězství 11:1 – pád
2005: RETRIEVER (ž.Váňa, tr. Váňa), kurz na vítězství 2,5:1 – nestartoval
2004: RETRIEVER (ž.Váňa, tr. Váňa), kurz na vítězství 4:1 – 2. Místo
2003: FAHRENHEIT (Rája, tr.Votava), 8. místo

(mze)

Bully inzerce bigbanner    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking