Na čele handicapu tříletých Darling in Pink a Josephino, Queen of Beaufay na ně ztrácí půl kilogramu
Po 102. CPIPG Českém derby se změnilo čelo průběžného handicapu tříletých. Díky dvoukilogramovému přídavku za třetí místo se Darling in Pink (Outstrip) s 80 kilogramy dostal na úroveň dosavadního lídra ročníku Josephina (Pearl Secret) a společně s ním okupuje čelo hodnocení. Vítězku derby Queen of Beaufay (Zarak), která v derby nesla jako klisna o 1,5 kg méně než hřebci, nechali handicapeři po derby stát. Známka 79,5 kg, kterou si vysloužila už za skvělý výkon v Jarní ceně klisen, ji zajišťuje třetí místo v ročníku.
Dostala se na něj i kvůli snížení ratingu Zamica (Amico Fritz), jehož handicap po derby klesl z 80,5 na 79 kg. Výrazně si polepšil vítěz Swiss derby Hello Hola Hay (Zarak), kterému handicapeři za klasické vítězství přidali 8 kg a se 78,5 kilogramy je pátým nejlépe hodnoceným koněm. Polepšil si také jeho stájový kolega Ashat (Shalaa), a tak má Lokotrans mezi sedmi tříletky s nejvyšším handicapem tři zástupce.
V porovnání s předchozími vítězi Českého derby má Queen of Beaufay nižší hodnocení. Hazarder (Harzand) dostal loni po derby 81 kg, stejně jako předešlý vítěz ze stáje Dr. Charváta Joseph (Lando). Více dostala i v roce 2018 úspěšná Blessed Kiss (Kentucky Dynamite) s 80 kilogramy. Premianty z let, kdy působí současní handicapeři, jsou vítěz z roku 2016 Gontchar (Champs Elysee) a v roce 2019 úspěšný Pacific Hill (Nathaniel), kteří získali 83 kg, o půl kila více než předloňský vítěz Opasan (French Navy).
Nepřehlédněte: Sázkám se při derby dařilo. Na celý den se u Tipsportu prosázely téměř 4 milióny korun
Díky vítězství v trojkovém handicapu proti starším koním si polepšil i Gasparini (Eagle Top), kterého ze startovní listiny Českého derby vytlačili dodatečně dohlašovaní koně. Nyní má 73,5 kg a patří mu 15. místo v ročníku a je třetím nejlépe hodnoceným koněm s českým suffixem. (miv)
| poř. | jméno | aktuální stáj | hdcp | historie |
| 1. | DARLING IN PINK(FR), 3 | Lokotrans | 80,0 | >>> |
| 2. | JOSEPHINO(GB), 3 | Jana Dufková | 80,0 | >>> |
| 3. | QUEEN OF BEAUFAY(FR), 3 | DS Pegas | 79,5 | >>> |
| 4. | ZAMICO, 3 | Rabbit Trhový Štěpánov | 79,0 | >>> |
| 5. | HELLO HOLA HAY(FR), 3 | Lokotrans | 78,5 | >>> |
| 6. | ASHAT(FR), 3 | Lokotrans | 78,0 | >>> |
| 7. | QUESSIGNY(FR), 3 | Meridian | 78,0 | >>> |
| 8. | ARKHANGELSK(IRE), 3 | ARS | 77,5 | >>> |
| 9. | WELL PREPARED(GER), 3 | K-K Metal a.s. | 77,0 | >>> |
| 10. | APOLLON(GER), 3 | LOKOTRANS Slovakia CZ | 76,0 | >>> |
| 11. | ALZIR(GB), 3 | MUDr. Eva Nieslaniková | 75,0 | >>> |
| 12. | HELP(FR), 3 | Jana Dufková | 75,0 | >>> |
| 13. | SHABANA(GER), 3 | MS Racing | 75,0 | >>> |
| 14. | DALLY TOP, 3 | Cardboard | 73,5 | >>> |
| 15. | GASPARINI, 3 | TIPPLER Group s.r.o. | 73,5 | >>> |
| 16. | HAVANA SILK(GB), 3 | MUDr. Eva Nieslaniková | 73,0 | >>> |
| 17. | AGADIR GOLD(IRE), 3 | R+P Topičovi | 72,5 | >>> |
| 18. | COMMING PULSE(IRE), 3 | MUDr. Eva Nieslaniková | 72,5 | >>> |
| 19. | CHARMBRUCK(FR), 3 | Vocetka Kamil | 72,5 | >>> |
| 20. | RED CORAL, 3 | Dr. Charvát | 72,0 | >>> |
| 21. | FASCING ROCK(IRE), 3 | Stanislav Chudáček | 71,5 | >>> |
| 22. | PORCINELLA(GB), 3 | DS GAUDIUM | 71,5 | >>> |
| 23. | AMERICAN CHARLIE(FR), 3 | Vocetka | 71,0 | >>> |
| 24. | LIKE MAGIC(FR), 3 | Hana Veselá | 71,0 | >>> |
| 25. | LASSCA(IRE), 3 | Leram | 70,5 | >>> |
| 26. | SECRET PEET(IRE), 3 | Bella horse | 69,5 | >>> |
| 27. | HEIDI HIGH(IRE), 3 | Stáj Arenzo | 69,0 | >>> |
| 28. | CAUCASIAN(IRE), 3 | The Sons of Sharpour | 68,5 | >>> |
| 29. | KORVETTE(GER), 3 | Castor | 68,5 | >>> |
| 30. | CHITTUSSI(FR), 3 | Dr. Charvát | 67,5 | >>> |
zdroj: Jockey Club ČR




