chequeVrchol dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha se vydařil. K úspěšnému vyznění nejvýznamnějšího odpoledne přispěl kromě osmi sportovně vysoce kvalitních a pro diváky strhujících dostihů i originální doprovodný program, který připravila a profesionálně zajistila Armáda České republiky. Dvěma momenty slavnostní atmosféry byla též předání dvou šeků v celkové hodnotě půl miliónu korun.


Již několik ročníků činí cena Českého Derby dva milióny korun, čímž je nejprestižnější tuzemská klasická zkouška zároveň nejbohatším rovinovým dostihem střední Evropy, avšak v letošním roce byla, po rozhodnutí Rady Jockey Clubu o degradaci příjmu ze státní dotace pro pražského pořadatele, snížena na 1,8 mil. Kč. Nicméně po dodatečné nominaci čtyř koní za zvýšené zápisné v posledním možném termínu stoupl příjem z přihlášek nad předpoklad, a tak mohl být rozdíl oproti tradiční sumě dorovnán. Chuchle Arena Praha tedy věnovala bonus 200.000 Kč majiteli vítězného koně a na ceremoniálu před cílovou podkovou šek z rukou ředitelky Chuchle Areny Praha Vladimíry Durčákové převzal Jiří Trávníček, majitel DS Pegas.

Derby22 sek
Jiří Trávníček přebírá šek na dvousetisícový bonus pro vítěze Českého derby. Foto Tomáš Holcbecher, Chuchle Arena Praha

Na sportovním poli se bojuje a výsledky, trofeje, čest a slávu. Ale v životě existují bitvy ještě mnohem důležitější... Na konci května utrpěl jeden z nejúspěšnějších žokejů devadesátých let a bývalý trenér Ivan Kub při pádu v tréninku velmi těžká zranění, která zásadním způsobem změní jeho život. Tato zpráva vyvolala v českém turfu vlnu solidarity a Nadační fond Jockey Clubu ČR zaštítil sbírku v Ivanův prospěch. Sponzor letošního Českého Derby, společnost CPI Property Group, Chuchle Arena Praha a V Team Prague věnovaly na podporu Ivana Kuba částku 300.000 Kč. Šek ředitelka Chuchle Areny Praha Vladimíra Durčáková a Jakub Velen, šéf oddělení PR a marketingu CPIPG, předali zástupcům rodiny, bratrovi Petru Kubovi a bratranci Miloslavu Vlčkovi. Veřejný akt neproběhl z důvodu sebeprezentace dárců, ale jako viditelné připomenutí možnosti i potřeby této pomoci.

Rekonvalescence Ivana Kuba si vyžádá dlouhý čas, nicméně jeho stav se, v rámci možností, zlepšuje a především si, podle zpráv z motolské nemocnice, zachovává svůj pověstný optimismus a životní entuziasmus, což nám umožňuje věřit, že Ivana Kuba, člověka, kterého snad každý na dostizích vždy rád potkal a prohodil s ním alespoň pár slov, mezi sebou opět brzy přivítáme!

Jiří Zlámaný
Chuchle Arena Praha    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net