sokolTři vlastní odchovanci, potomci bývalých nositelek bíločervených barev, a Kanaďan Sokol, jeden z hrstky českých nákupů na Keeneland September Yearling Sale se dnes v Chuchli postarali o unikátní čtveřici vítězství DS Pegas.


Ta zahrnuje i úspěch v hlavním dostihu dne, 400 tisíci korun dotovaném Zlatém poháru Železnic Praha a.s., proutěnek na 4200 metrů. Průběh dostih, respektive extrémně vlažné tempo jeho účastníků, sice ani v nejmenším nenaznačovalo, že je ve hře jedna z nejvyšších dotací v překážkovém provozu u nás, favorizovanému Sokolovi (Perfect Soul) to ale nevadilo a šestiletý valach si připsal již své 10. vítězství, sedmé v překážkovém provozu. Bělouš, zakoupený v USA za 23.000 dolarů, se navíc svými výhrami dostal přes hranici jednoho miliónu korun. Druhý skončil vítěz Saint Leger 2010 Tato (Jape) a třetí Flame Vario (Varadar).

Další tři úspěchy stáje Ing. Jiřího Trávníčka a trenéra Wroblewského zajistili potomci High Reservation Honzik (Orpen), který velmi lehce vyhrál úvodní dostih pro dvouleté - Cenu výživových programů Fitmin v rámci Fitmin Cupu, a jeho o dva roky starší polobratr Hyacint (Slickly) v trojce na 1400 metrů, a dvouletá dcera někdejší dvojnásobné klasické vítězky Catoffle (Catrail) hnědka Cesmina (Gentlewave), která jistě o 1 3/4 délky vyhrála dobře obsazenou Cenu společnosti českomoravská železniční opravna s.r.o.  

V 6 letech se svého prvního životního vítězství dočkal svěřenec trenéra Ivana Kuba Demon King (Denon), ale vítězný debut to byl jak se patří - valach stáje Gwendy, vedený Martinou Havelkovou, při něm vyběhl nový chuchelský rekord na 1000 metr 0:58,92! První životní triumf, ale už nikoliv v časovém rekordu, slavil i čtyřletý zástupce Stáje Filip Muffin (Tribal Instinct), podruhé v kariéře se radovala z vítězství pětiletá Lailah, jediný potomek plemeníka Relaxed Gesture (Indian Ridge).

Vedle hlavního dostihu dnes Chuchle hostila i další dva dostihy určené překážkovým koním - čtyřkové proutěnky na 3300 metrů, v nichž se po boji prosadil pětiletý Portengo (Proclamation) Syndikátu V3J a závěrečný bumper na 3300 metrů, který v poli 4 koní zadrženě o 11 délek vyhrála Barbarosa (Rosensturm) stáje AMD Racing-Váňa.


foto Zenon Kisza

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking