Travnicek VPÚstředním tématem dnešní polední tiskové konference v hotelu Paříž v Praze 1 byla 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Krátce po jejím zahájení vylosoval herec Pavel Trávníček 15 koním, které se jí příští neděli zúčastní, startovní čísla. S těmi se můžete seznámit v článku, kde zazní i nejzajímavějšími hlasy z tiskové konference. Té se zúčastnili Josef Váňa, Ing. Jiří Odcházel, ředitel Dostihového spolku, a.s. Martin Korba a tisková mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.  


"Poprvé mluvím před Velkou pardubickou z pozice ředitele Dostihového spolku," řekl na úvod Martin Korba, "a děláme maximum proto, aby Velká pardubická proběhla v těch nejlepších podmínkách, co jsme schopni vytvořit." Josef Váňa poté řekl, že ho mrzí, že na startu nejsou zahraniční koně, ale že věří, že pod  novým vedením Dostihovému spolku se to do budoucna zlepší. K tomu tématu se později ještě vyjádřil ředitel Dostihového spolku Korba: "Vadí nám, že tu nemáme zahraniční účastníky, a postupně pracujeme na tom, aby jsme sem zahraniční koně dostali, zatím alespoň do Cystal Cupu. O víkendu jsme o tomto jednali v Meranu a vypadá to dobře. Velká pardubnická je těžký dostih a dostat na něho kvalitní zahraniční koně je náročné, a nechceme je zvýhodňovat oproti domácím účastníkům." Josef Váňa posléze prozradil, že trenér Paolo Favero chtěl dohlásit dva koně do letošní Velké pardubické, ale měl tu finanční závazky z dřívějška a tak to nakonec nedopadlo dobře.

"Česká pojišťovna bude už po třiadvacáté partnerem Velké pardubické," připomněla Ivana Buriánková, "a znamená pro nás rodinné stříbro. Do Pardubic přijíždíme pravidelně ve velkém počtu, pravidelně sázíme a pavidelně prohráváme, ale jezdíme sem opravdu rádi." Na další otázku Buriánková prozradila, že probíhají jednání o navýšení dotací ve Velké pardubické.

Poté vylosoval herec Pavel Trávníček startovní čísla koním do 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Na startu problematický Rabbit Well bude mít startovní číslo 10, což Josef Váňa komentoval tím, že by byl radši, kdyby to bylo bez té nuly. "S Rabbit Wellem bychom potřebovali číslo vepředu, ale pokud odskočí, tak je jedno, jaké má startovní číslo. Ve Velké tolik na startovních číslech nezáleží, protože je to dlouhý dostih. A já sám jsem vyhrál skoro s každým číslem. Patnáct koní se na startu dobře srovná."

Pro majitele stáje Joly Ing. Odcházela je favoritem Velké Zarif: "V neděli v Meranu porazil jiný zástupce stáje Köi Dent Mazhilis trenéra Váni špičkové koně z Francie a Irska a bylo by senzační, kdyby se této stáji podařilo vyhrát i Velkou pardubickou. Bylo by to unikátní double, a myslím, že šance na to je veliká, ale nerad bych to zkřiknul." Josef Váňa doplnil: "Bylo by to pěkné, ale dostihový sport je bohužel nevyzpytatelný. Já bych ještě chtěl říci, že se v posledních letech ve Velké dařilo favoritům, takže asi v České pojišťovně hrajete špatně, je potřeba hrár favority..."

Josef Váňa také odpovídal na otázku, jak vnímá vítězství ve Velké pardubické z hlediska jezdce a jak z hlediska trenéra. "Nejlepší je, když Velkou pardubickou vyhrajete jako jezdec a ještě si toho koně sám trénujete," prohlásil s úsměvem. "Pro nás je v překážkovém sportu Velká pardubická maximum toho, co můžete dosáhnout. Každý jezdec dělá překážkový sport proto, aby vyhrál Velkou pardubickou."

Startovní čísla účastníků Velké pardubické:
1 - Zarif
2 - Hegnus
3 - Pareto
4 - Ter Mill
5 - Templář
6 - Ange Guradian
7 - Universe of Gracie
8 - Amaragon
9 - Reaper
10 - Rabbit Well
11 - Charme Look
12 - Nikas
13 - Puntarenas
14 - Peintre Abstrait
15 - Rendez Vous    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net