chuchle4Vrcholem nedělních dostihů v pražském Conseq Parku se začátkem ve 13 hodin bude tradiční zkouška pro klisny, Cena Expa Nails - Memoriál Harryho Petrlíka. V ní proti pěti tříletým klisnám na čele s Venillií velmi úspěšnou v klasických dostizích nastoupí šest starších klisen. Mezi nimi mají největší preference Kobi a Romaneta.


Mílová Cena Expa Nails - 14. Memoriál Harryho Petrlíka o 90 tisíc korun přinese zajímavé srovnání zástupkyň klasického ročníku se staršími kisnami. Z pětice tříletých klisen toho nejvíce dokázala bělka Venillia (Rosensturm), třetí v Jarní ceně klisen a druhá v Oaks. V klasickém dostihu se dokázala umístit i Rabbit Percy (Sir Percy) - stalo se tak na jaře ve slovenské Jarní ceně klisen. Poté ještě doběhla pátá v Ceně Arvy, ale v následujících pěti startech se již Rabbit Percy nevešla na tabuli a nyní se vrací na mílové tratě. Lacorana (Blue Coral) skončila na pátém místě v tuzemské Jarní ceně klisen, ale od té doby nestartovala.

Skvělé jaro měla svěřenkyně Allana Petrlíka Diredawa (Acces To Java), která po triumfu v jedničkové "Ceně Napajedel" patřila mezi favoritky Oaks, ale tam se jí nedařilo a jejím posledním startem byl dvojkový dostih počátkem září v Karlových Varech, kde doběhla čtvrtá, 3 délky za vítězným Dzinfizzem. Nejméně ambiciozní z tříletých klisen jeCeline My Heart (Dick Turpin), dvakrát umístěná v nižších kategoriích.

Venillia
Jednou z favoritek Memoriálu Harryho Petrlíka je reprezentantka stáje Orling a svěřenkyně trenérky Růžičkové Venillia, úspěšná v klasických dostizích

Šestiletá Kobi (Toylsome) se v Memoriálu Haryho Petrlíka předloni umístila na třetím místě a letos podává výborné výkony, které jí pasují na hlavní kandidátky dostihu. Jejím posledním startem bylo druhé místo ve dvojkovém handicapu v Mostě, kde ale poskytovala vítěznému EchoRulesovi výhodu čtyř kilogramů. Doběh na stupni vítězů by nepřekvapil ani od Romanetty (October), čtvrté z Ceny Pat´s Music, i když  při posledním startu na karlovarské dráze se od ní čekalo více než páté místo v dostihu třetí kategorie.

Iwniance (Tempelwächter) se loni dařilo do poloviny sezóny, a letos zkoušela i překážkové dostihy.  Ve zmíněném mosteckém handicapu doběhla ke konci pole. Naopak výkonnost vzrůstá u svěřenkyně trenérky Schillové Jamari (Alaska River), která naposledy doběhla druhá ve trojkovém dostihu. To samé platí i o Loop Love (Manduro), třetí v rámcovém dostihu v rámci European Jockey´s Cup. Detekce (Bully Pulpit) podle posledních výsledků nevyhlíží jako kandidátka na dotované umístění.

V rámci odpoledne se také uskuteční jeden dostih přes proutěné překážky, Cena společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Vítěz Gran Premio Merano Jan Kratochvíl v něm provede poprvé překážkovým dostihem šampiona Azteka (Moonjaz), kterému bude dělat konkurenci kvarteto koní.

Dostihové odpoledne otevře Cena Fitmin Lifetime Nutritional Programme pro dvouleté koně českého chovu. Se dvěmi umístěními se již prezentoval Hordubal (Muhtathir) a druhým místem v dostihu EBN se blýskl Mujahid Brave (Pouvoir Absolu). Zlepšení oproti debutu očekáváme od polosestry Bonyse Belly Bonity (Bully Pulpit).

Sázkové kurzy Betino na Cenu Expa Nails - 14. Memoriál Harryho Petrlíka:
3,3:1 - Kobi
4:1 - Venillia
5:1 - Romaneta
5,5:1 - Diredawa
9:1 - Lacorana, Rabbit Percy
11:1 - Jamari
13:1 - Iwnianka, Loop Love, Detekce
17:1 - Celine My Heart
(mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net