most pgTuto neděli se na mosteckém závodišti konečně rozběhne letošní dostihová sezóna. Její start, opožděný oproti původním plánům o 13 dní, nabídne atraktivní program, který přilákal celkem 111 přihlášek. Vrcholem dne bude hlavní trial na Jarní cenu klisen 45. Memoriál Rudolfa Deyla, nicméně ještě lépe obsazený je trojkový dostih pro tříleté na 2200 metrů.

 
Do něj je hlášeno 18 tříletků, z nichž 16 je přihlášeno do Českého derby a zbylé dvě klisny, které na přihláškách do vrcholu sezóny nefigurují, jsou hlášeny do Oaks. Derby se poběží pouhých 69 dní od nedělního startu, a tak tříletí uchazeči o místo na startovní listině budou mít letos ještě méně prostoru dělat chyby, pokud chtějí získat handicap, aby se na startovní listinu vešli. Specifikem letošních přihlášek do Derby je vysoký podíl dosud nestartovavších zájemců, který se odráží i na přihláškách do mosteckého dostihu, v němž tvoří polovinu přihlášených.

Mezi debutanty je několik mimořádně zajímavých jmen, k nimž zcela jistě patří polobratr Gr.2 vítěze a dnes již plemeníka Royal Lythama Gott (Siyouni) stáje Joly, privátně zakoupený po říjnové dražbě v Deauville za 120.000 €. Vedle svěřence Pavly Váňové najdeme mezi přihlášenými i další z nejdražších českých akvizic na dražbách ročků 2019 Brilliant Star (Sea The Stars), za něhož stáj Lokotrans v Baden-Badenu zaplatila 70.000 €. Ještě jako odstávše na konci roku 2018 byl zakoupen další hřebec ze stáje Jiřího Odcházela Australia Cross (Australia), který stál 30.000 €. 

Do hlavního dostihu bylo nahlášeno 10 klisen včetně obou ex-federálních zimních královen Muguruzy (Footstepsinthesand) stáje Leram a Devoir Rien (Olympic Glory) Jiřího Charváta, vítězky Ceny Masise a druhé z české zimní královny Gianniny (Sir Percy) či nové posily stáje Lokotrans Slovakia CZ Got Luck (Belardo), ověnčené vítězstvím ve Francii nebo před týdnem v italských listed startující Sparkle Shout (Red Jazz). (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net