Nejenom největší čtyřnohou hvězdou, ale i největší tutovkou sedmého ročníku Evropského poháru žokejů bude dvojnásobný kůň roku Nagano Gold (Sixties Icon). Alespoň tak to vidí bookmaker sázkové společnosti Tipsport, který šance svěřence Václava Luky mladšího na vítězství v EJC Long - Velké ceně českého turfu ocenil nepříliš často vídaným kurzem 1,22:1

 
K tomuto faktu přispěla nejen mimořádná třída zástupce Syndikátu V3J, ale i slabší konkurence dříve tak výsadního dostihu, který byl nejdůležitějším meziročníkovým testem na distanci 2400 metrů. Letos ale na jeho startu žádného tříletého koně neuvidíme - startují v něm pouze starší koně. Druhou šancí dostihu je podle kurzu Cote Jardin (Prince Gibraltar), který má sice na svém kontě tři letošní vítězství ve Francii, v tamním handicapu je ale aktuálně hodnocen 9,5 kg pod Nagano Goldem. O třetí šanci se dělí týden od vítězství ve slušovické trojce startující Darkolva (Dark Angel) s Nagano Goldovým stájovým kolegou Premier Lionem (Zanzibari), jehož před dvěma lety stáj kupovala jako vodiče pro Nagano Golda. A také Welluncou (Egerton), která loni uspěla při EJC v dostihu klisen.

Kurzy na vítěze EJC Long - Velké ceny českého turfu
kurzy ejclong

Zástupci bošovické centrály nastoupí v roli favoritů i v dalších dvou jedničkových kláních EJC včetně hlavního dostihu celého dne  EJC Leram Million. V něm je první šancí barvy stáje Lucky Service zastupující Mowaeva (Evasive) s kurzem 1,85:1, sledovaný tréninkovým kolegou ze stáje sponzora dostihu Zelote (Literato), který je nabízen v kurzu 2,5:1, stejně jako Worth Choice (Worthadd) stáje Vasury Kolesa.

murzy million

První šancí EJC Lokotrans Middle je pak vítěz Velké ceny Prahy Billabong Cat (Siyouni) s kurzem 2,05:1 sledovaný dvojicí svěřenců trenéra Šavujeva Torque Power (Toronado) s kurzem 4,85:1 a Cape Freedom (Cape Cross), jehož šance ocenil Tipsport kurzem 6:1.

kurzy middle

Jediným jedničkovým dostihem dne, do kterého favorit nedorazí z Bošovic, je Gerschův memoriál, jehož první šancí je Šavujevův Arkhangelsk (Acclamation) s kurzem 2,5:1. Všechny kurzy vypsal Tipsport ještě před tím, než bude známo jezdecké obsazení koní. (miv) 

kurzy gersch    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net