chuchle4Týden po druhém jarním klasickém dostihu se sice žádný významný bod rovinového kalendáře na pražském závodišti nekoná, ale i tak je vrchol odpoledne, dvojková Velká cena Klempířství Vaško, velmi zajímavým dostihem.

Na mílové trati dojde totiž k porovnání dobrých čtyřletých a starších klisen se zástupkyněmi tříletého ročníku, mezi kterými nechybí ani dvě účastnice Jarní ceny klisen, Sapsiree a Briana.

Jednou z nejvíce sledovaných klisen na startu bude čtvrtá z Jarní ceny klisen Sapsiree (Rock of Gibraltar), o které se v pondělním rozhovoru trenér Tomáš Šatra vyjádřil pochvalně. Klisna nese nízkou hmotnost, pro kterou se v jejím sedle nemohla objevit stájová jednička Martin Srnec, a proto předběžnou favoritku dostihu povede objev letošní sezóny Bayurzhan Murzabajev, který jako jediný z jezdců na rovině zaznamenal letos již pět vítězství.

Třičtvrtě délky v cíli Jarní ceny klisen chybělo Brianě k umístění na tabuli, výkon této klisny vzhledem k menšímu zranění z tréninku, rozhodně nebyl špatný. „Briana před Jarní cenou klisen prodělala zášlap do patky, a i když samozřejmě na klasický dostih trénovala, tak nyní už příprava probíhá normálně, a pomůže jí určitě i to, že má start v nohách,“ říká na konto reprezentantky stáje Vesiba Ing. Ivana Pejšková. „V dostihu jsou starší dvojkové klisny a tak dostih bude hlavně o srovnání tříletých klisen s nimi. To je velká neznámá a těžko tedy říkat, jak toto srovnání, tedy i pro Brianu, dopadne.“

Mezi tříletými klisnami je i host ze Slovenska, Caduke (Bachelor Duke) trenéra Petera Hlavenky. Klisna loni doběhla třetí za Purple Rose a Cafe Queen ve slušovické Ceně zimní královny, a její letošní výkony (dvě třetí místa v bratislavském a šuranském trojkovém dostihu) ji moc dopředu nepředurčují. Stejně jako Viva Leu (Rosensturm), která za vítězným Win For Us před dvěma týdny ve dvojkovém testu českých odchovanců zaostala o téměř 20 délek.

Z pětice starších klisen na startu podle toho podle letošních forem předvedla nejvíce bělka Rabbit Dark Angel (Dark Angel), pátá ve výborné společnosti Memoriálu Josefa Maška, který opanoval Mikesh, a minule druhá v Mostě. Rabbit Dark Angel sice více vyhovují kratší dostihy, ale loni byla pátá v Jarní ceně klisen. Dvě umístění letos v dobré společnosti získala i Matter For Love (Rainbow For Life), i když ta se v poslední době prezentovala spíše na delších tratích. Carrie (Tribal Instict) se nevydařil vstup do sezóny v Ceně běloušů, ale absolvovaný dostih určitě bude její výhodou proti letos debutujícím Old Story (Access To Java) a Chasintě (Jazz Dancer).

 

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu Klempířství Vaško:

Sapsiree – 2:1
Rabbit Dark Angel – 3,5:1
Briana, Chasinta – 5:1
Carrie, Old Story – 5,5:1
Caduke, Matter For Love – 10:1
Viva Lea – 16:1

(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net