Pokorny MichalDnes večer, ve věku 61 let, zemřel po zákeřné nemoci dlouholetý neúnavný příznivec dostihů, bývalý předseda Dostihových komisí a v posledních letech sekretář Jockey Clubu ČR Ing. Michal Pokorný.

 

Pražský rodák, kterému dostihy učarovaly již v dětsví, se zpočátku věnoval parkurovému ježdění. Po dokončení Střední všeobecně vzdělávací školy ve Voděradské ulici absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Praze - Suchdole, ekonomický obor. Po promoci začal pracovat na Státním závodišti v Praze, které tehdy spojovalo dnešní činnost pražského pořadatele i Jockey Clubu. "Bylo to díky tomu, že jsem chodil pravidelně na dostihy. Upoutal mě tehdy inzerát v Dostihovém programu, že hledají ekonoma," vzpomínal Michal Pokorný před časem, jak se stal zaměstnancem Státního závodiště. Prošel v něm řadou funkcí - od účtárny, přes funkci dostihového technika až k úloze vedoucího střediska, jeho jméno najdeme i mezi autory Plemenných knih.

Pak se na pár let profesně dostihům vzdálil, ale jen v rámci hlavní pracovní činnosti. O víkendech dál dostihy navštěvoval, působil jako rozhodčí, člen Dostihových komisí i jejich předseda, krátkou dobu též vykonával funkci handicapera pro překážkové dostihy. V posledních letech se k turfu vrátil i profesně, když přijal funkci sekretáře Jockey Clubu ČR.

Čest jeho památce.  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking