logo VP2Velkou cenou města Pardubice bude v rámci Ruského dne – Dne dopravy a stavitelství v sobotu 25. května odstartován čtyřdílný seriál domácích kvalifikačních dostihů pro podzimní 123. ročník Velké pardubické České pojišťovny. Na startovní listině hlavního dostihu se sejde čtrnáct koní a jezdců.


Největšími favority by měli být na pardubické dráze úspěšní a zkušení VALLDEMOSO (ž.Andrés) a KLAUS (ž. Myška), kteří zde již v předchozích letech zaznamenali celou řadu výborných výsledků. VALLDEMOSO již dvakrát kvalifikační dostih vyhrál, loni byl pátý ve Velké pardubické a předloni v témže dostihu třetí. KLAUS pravidelně v kvalifikačních dostizích bojuje o vítězství a sbírá přední umístění.

Výborné výsledky má na pardubické dráze také NIKAS (Petr Tůma), předloňský vítěz Ceny Labe. Na úvod letošní sezóny se představil ve skvělé formě PEINTRE ABSTRAIT (Matuský), když byl těsně čtvrtý v Úvodní cross country Koroka.

K favoritům budou patřit také v Itálii velice úspěšní BUDAPEST (ž. Váňa, ml.) a ILION (Kubík), zvláště první jmenovaný patří k absolutní elitě našich překážkářů, je pouze otázkou, jak si poradí se specifikou pardubické dráhy, když se zdejší cross country nemají příliš zkušeností.

Zkušenými překážkáři jsou všichni ostatní a ikdyž nedosahují třídy výše jmenovaných, některý může překvapit. V minulosti patřil k elitě BREMEN PLAN (ž. Stromský) a koncem loňské sezóny předváděla výborné výkony bělka SEŠLOST (ž. Bartoš).

Na startovní listině jsou dále IMBIR (Velek), LOVELY (Rigo), MLÝN (ž. Novák), STATUS QUO (Bodlák) a dvojice slovenských koní BODYGUARD (Sovka) a klisna ZAGROŠKUDLA (Derych).

Výborně obsazená je Cross country Sagara na 4500 metrů. Pozornost bude opět poutat AGE OF JAPE (ž. Andrés). Tentokráte se střetne se zkušenějšími a kvalitnějšími soupeři, bude to jeho křest ohněm a uvidíme na co má a zda sen o jeho startu ve Velké pardubické je v dohledné době reálný.

Na startu se sejde celá řada skvělých steeplerů a dostih má stejně atraktivní obsazení jako samotná kvalifikace. Favority by podle loňských výsledků měli být FRASINI (ž. Novák), loňský vítěz Velké netolické a Velké slušovické steeplechase, vítěz Závěrečné steeplechase v Pardubicích CHARME LOOK (Kubík), nejlepší loňský čtyřletý steepler OHIO (Sovka) a možná i loni na jaře skvěle běhající nadějný MOULA (ž. Myška).

Dále jsou zde zkušený polokrevný veterán TOMIS (Velek), jehož nízké zatížení by mohlo hrát určitou roli, SILVER REGENT (ž. Váňa, ml.), KYSHANTY (ž. Bartoš), nadějný SALUTI (ž.Stromský) a šanci mají i téměř všichni ostatní a překvapit může kdokoliv.

Zajímavé budou i ostatní rámcové dostihy. Sobotní program zahájí ve 13:00 hodin dostih přes proutěné překážky pro tříleté koně, kteří se letos představují v nové disciplíně poprvé, bohužel na startovní listině je pouhá šestice koní, účast je poznamenána vypsáním pátečních rovinových dostihů. Kvalifikační dostih je naplánován na 17.10 hodin a poběží se v pořadí jako předposlední, osmý.

Sobotnímu galapředstavení nejlepších překážkářů předchází páteční podvečerní program, kde diváci uvidí dva dostihy přes proutěné překážky a tři rovinové, první bude odstartován v 17:00 hodin.

Tipy na sobotu:

I.         LADY BACH – SORGENIO – PYŠNÝ PÁV
II.        NELLA BELLAMY – RICHIE – MÉDIUM 
III.      
DAMIETTA – MR LOUISE – LIBERTY SON
IV.        NIGHT NEON – NO TIME TO LOSE – FLORIDAS
V.         BLESK – HOLLY MILL – POWER PRIZE
VI.        PUNTARENAS – ESO – HANDSOME JACK
VII.       OHIO – CHARME LOOK – AGE OF JAPE
VIII.      VALLDEMOSO – KLAUS – BUDAPEST
IX.        PRINCESS OF GRACIE – BROKER – GRIZLA

Autor: Milan Tůma    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net