chuchle4Osm dní po smršti výborných jezdců a koní v European Jockey´s Cup prožije závodiště ve Velké Chuchli oddechovější dostihový den složený převážně z handicapů. Mítink začínající ve 13. hodin vyvrcholí zkouškou druhé kategorie na 1800 metrů, kde proti jedinému tříletkovi Urbi et Orbi nastoupí sedm starších soupeřů.


Mezi osmičkou dostihů jsou dvě zkoušky pro dvouleté koně a šest handicapů. Mezi ně také patří hlavní chod programu, dvojková Cena společnosti G-Servis Praha na 1800 metrů o 90.000 Kč. K favoritům dostihu patří i přes nejvyšší hmotnost v poli reprezentantka stáje DAR Ottima (Dalakhani), letos třikrát vítězná na tratích 1700 až 2000 metrů. V sedle klisny bude poprvé Jan Verner, jehož obnovená spolupráce s trenérem Allanem Petrlíkem už přinesla mj. vítězství v Gerschově memoriálu. 

Velmi zajímavým koněm je také pětiletý Charles Quatrieme (Motivator). Bývalého reprezentanta bošovického tréninkového střediska vrátila po dvou letech v květnu vítězně na dráhu trenérka Záhorová. Valach od té doby nestartoval, ale počítat se s ním musí, stejně jako s Tropem (Bully Pulpit), který minule podal velmi dobrý výkon ve dvojkovém handicapu. Porazil ho jen vítězný Wicker Stone.

Tropical Bond (Forever Bond) si od léta počíná velmi dobře, kromě vítězství v mílovém dostihu v Karlových Varech se ještě čtyřikrát umístil ve trojkové a čtyřkové společnosti. I on by mohl do pořadí v cíli výrazně promluvit, zvláště když pod vedením Martiny Havelkové ponese jen 50,5 kilogramu. Stejnou hmotnost nosí i nedávná vítězka z Drážďan Nee l´Amour (Egerton), před dvěma týdny třetí ve trojkovém handicapu.

Ottima
FOTO: Letošní trojnásobná vítězka Ottima patří k favoritům hlavního nedělního pražského dostihu

Po bezmála půl roce se vrací na pražský ovál červnová vítězka Slušovic Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor), která další tři starty absolvovala rovněž na moravské dráze. Klisna téměř vždy vybojuje o některé z dotovaných míst a s příznivou váhou by měla být opět vidět na některém z předních míst. Amssio (American Post) je čtyřkovým vítězem z Prahy koncem května a v kategorii koní třetí kategorie se mu už tolik nedařilo, nosí však minimální hmotnost.

Jediným zástupcem tříletého ročníku je Urbi et Orbi (Observatory), který také od června v Praze nestartoval. Stihl ale od té doby vyhrát dva trojkové dostihy a dvakrát se umístit. Je určitě také nutno s ním počítat.

Mítink čítá také čtyři dostihy třetí kategorie. Dva z nich jsou určeny juniorům. V Ceně Expa Nails (Ceně Klubu Fitmin) se mj. chystá ke svému debutu druhý potomek Oaks vítězky a šampionky Rabbit Zamindar Zamiranda (Pop Rock), tedy polosestra loňské zimní královny Zamiry (Look Honey). Umístit se však již dokázali její soupeři Moravanka (Tiger Cafe), Predátor (Tiger Cafe), Datan Nash (Ryan), Segreton (Egerton) a Garfield (Enjoy Plan), který byl dokonce koncem srpna na zdejší dráze druhý.

Zajímavé debutanty také nalezneme v úvodním dostihu, Ceně společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Agricola (Sholokhov) je totiž synem další šampionky Arganty a je pravým bratrem jedničkové vítězky Anjou. A potomkem Sholokhova je také Norman, tedy syn další jedničkové klisny Nana d´Anjou (Nashamaa), matky klasické vítězky Nidary (Kallisto).

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti G-Servis Praha:
3,5:1 - Ottima, Trop
4:1 - Charles Quatrieme
5:1 - Rabbit Emperor
6:1 - Nee l´Amour, Tropical Bond, Urbi et Orbi
7:1 - Amssio
(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net