chuchle4Nedělní dostihový program v pražském Conseq Parku se začátkem ve 14 hodin má tentokrát hlavní událost z překážkové oblasti dostihového sportu. 11. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a.s. o 360.000 Kč je dobře obsazený. Nechybí v něm obhájce loňského triumfu Adiutant a další výborní překážkáři. Dostih svou účastí obohatí zkušený Paul Andrew Johnson, který má za sebou úspěchy nejen na rovinách, ale i v překážkových dostizích. Turfmanům bude známý jako partner Royal Mouginse, se kterým vyhrál šest dostihů vč. Gr. 1 Gran Corsa siepi di Merano. Má ovšem také na svém kontě vítězství z Německého Oaks před 16 roky.


Žokej Johnson bude v 11. Zlatém poháru Elektrizace železnic Praha, a.s. v sedle svěřence trenéra Popelky Dangerous Gleama (Generous), který letos dokázal vyhrát za asistence Josefa Bartoše Zlatý pohár v Pardubicích a naposledy obsadil čtvrté a zároveň předposlední místo ve Stříbrné trofeji, kde zaostal přibližně o 9 délek za vítězným Sundarou. Loňský vítěz dostihu Adiutant (Montbard) letos startoval jen dvakrát v nižších kategoriích  v květnu, kdy zvítězil ve čtyřkovém dostihu v Lysé a poté uzavřel tabulový doběh v Mostě. V předchozích dvou sezónách se mu ale vždy dařilo mezi nejlepší společností až na podzim. Povede ho Jan Verner, který s ním v minulosti získal tři vítězství na rovinách.

Velkým jménem je rovněž Tahini (Medicean). Svěřenec Josefa Váni z posledních deseti startů pětkrát triumfoval - kromě čtyř vítězství na italských drahách to byl také triumf počátkem července v karlovarském 5. Poháru Josefa Váni. Tam s ním držel až do poslední překážky krok Aztek (Moonjaz), ze kterého ale jezdec vypadl a bylo po nadějích. Ryzák stáje Dr. Charváta si měsíc poté pod vedením ž. Jiřího Kouska spravil chuť vítěztsví v menším dostihu a v neděli se pod stejným jezdcem znovu pokusí uspět mezi výbornými soupeři. Respekt vzubuzuje také Mustamir (Medicean) stáje Ray Racing. Letos dominoval nad soupeři dvakrát včetně dostihu I. kategorie v Pardubicích a naposledy skončil čtvrtý ve Zlatém poháru, deset délek za Dangerous Gleamem.

paul andrew johnson
Nedělní mítink ve Velké Chuchli obohatí jezdecký obojživelník Paul Andrew Johnson (foto: www.galoppfoto.de)

Boisblanc (Network) stáje Quartis-Zámecký Vrch zatím v Česku startoval dvakrát, a i když napodruhé doběhl čtvrtý v Poháru Josefa Váni, jeho ztráta na vítězného Tahiniho byla příliš velká. Patří tedy do skupiny koní, od kterých by vítězství v nedělním hlavním dostihu překvapilo. K nim řadíme také trojkovou vítězku z Pardubic Flower of Love (Poet´s Voice), vítěze z Trevisa Le Cirque (Galileo) a  Wicker Stonea (Whipper), který dosud sbírá překážkové zkušenosti.

Program ve Velké Chuchli čítá také tři zkoušky třetí kategorie. Tou první je Cena společnosti SUDOP Praha, a.s. na 1200 metrů. Mezi devítkou startujících je mj. třetí ze Simsonovy ceny Rabbit Bated (Bated Breath), kterou poprvé vyšle na start trenér Petrlík a dvojice koní z tréninkového střediska Němčice - Arakanie (Arakan) a účastník Ceny Masise Saul (Champs Elysees). K pozornosti ale také patří Sue Prancealot (Sir Prancealot), která při debutu v Mostě po zaváhání na startu dokázala doběhnout blízko vítězi.

Seriál dostihů Fitmin Cupu pro dvouleté tuzemského chovu bude pokračovat Cenou společnosti KK - Provoz a opravy lokomotiv, spol. s r.o. na 1400 metrů. Dostih přilákal jedenáct koní včentně sedmi debutantů. Mezi nimi je i druhý potomek vítězky Listed z Curragh a Milana Corcovady, hnědka Cunami (Mikhail Glinka). Z již startujících koní se dokázali umístit Taell (Mikhail Glinka), Drakyáda (Egerton) a Dark Alighieri (Durante Alighieri).

Nedělní dostihový program ve Velké Chuchli obsahuje osm položek včetně dvou dostihů přes proutěné překážky. Areál závodiště bude pro návštěvníky otevřen již od 12 hodin. (mze)
 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking