NetoliceV neděli se otevřou brány závodiště Netolice dostihovým příznivcům, kteří budou moci shlédnout osm dostihů včetně tří překážkových jízd. Tradičním vrcholem dostihového dne je Velká cena Netolic na 4100 metrů, kde startuje osm koní. Trenérka Růžičková zvolila dostih jako sezónní debut Rubínovi, se kterým loni úspěšně přešla náročný kurz Velké pardubické.


V sedle třináctiletého Rubína (Latén) střídá trenérku Barbora Málková. Dodejme, že hnědák dokázal mnohokrát potěšit umístěním jako např. předloni druhým místem v Ceně Labě, ale zatím nikdy nevyhrál. Mezi jeho největší soupeře by měli patřit Step Dancer, Rabbit Librettist a Jovel.

Rabbit Librettist (Librettist) se pravidelně umísťuje a minule v Lysé nad Labem zaznamenal i svůj největší úspěch na jedničkové scéně - v Memoriálu Evy Palyzové doběhl čtvrtý. Pátý z Poplerova memoriálu z října Step Dancer (Rainbows For Life) se letos etabloval mezi trojkovou společností, kde počátkem srpna zvítězil na koleském závodišti.

Svěřenec Radka Holčáka Jovell (Jape) startuje v nižších kategoriích, v červnu vyhrál dostih páté katergorie v Brně. O dobré formě svědčí jeho výsledek ze Slušovic v červenci, kde v rovinovém dostihu na 2900 metrů podlehl jen Taggertonovi.

Nenápadným koněm, kterého ale není radno podceňovat, je Liberty Son (Miesque´s Son). Na překážkách ještě nevyhrál, ale má již na svém kontě několik pěkných umístění včetně loňského čtvrtého místa ze Stříbrné trofeje. Za očekáváním je letos trochu Power Prize (Nobel Prize), která loni dokázala vyhrát v Pardubicích a rovněž i na netolickém závodišti. 

Rubin
FOTO: Reprezentant stáje Orling Rubín zahajuje svou letošní sezónu startem ve Velké netolické 

Více se letos daří Elegant Evilovi (Devil River Peek), který se v každém ze svách tří startů dokázal umístit. Gobe (Bear King) se letos po dvou letech vrátila na dráhu a i když její prázdninové výsledky jsou lepší než ty jarní, je outsiderem dostihu.

Zajímavě obsazený je také rovinový dostih třetí kategorie na 1200 metrů. Ke svému třetímu životnímu startu tu nastupuje vítězka z Mimoně Gabinka (Manduro), která zatím startovala na tratích 2400 metrů. Nejstarším koněm v poli je osmiletý bělouš Demon King (Denon). Rekordman pražské dráhy na 1000 metrů se letos dvakrát umístil a v Netolicích má velké šance získat první sezónní trefu do černého. Dostihový debut čeká nového reprezentanta stáje Gabriela-Trachtová Mandaloun Boye (Hurricabe Cat). Tříletý valach byl na jaře dovezený z Francie.

Dostihové odpoledne v Netolicích začíná v neděli ve 13:30 hod.

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu Netolic:
2,5:1 - Step Dancer
4:1 - Rubín, Rabbit Librettist, Jovell
5,5:1 - Power Prize
7:1 - Liberty Son, Elegant Devil
8:1 - Gobe
(mze) 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net