Rabbit Well kvalifTřetí kvalifikační dostih pro 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou byl sledovaný hned z několika důvodů. O vstupenku do hlavního dostihu usilovala pětice koní, ostatní si chtěli vylepšit handicap. Nejsledovanější byl ale zřejmě Váňův svěřenec Rabbit Well – paličák, nad kterým visela otázka „Odstartuje, nebo ne?“. Odstartoval a zvítězil.


Kdyby někdo před dostihem řekl, že vyhraje, na sto procent bych mu nevěřil,“ svěřil se po dostihu žokej Josef Váňa ml. Pro Českou televizi pak přiznal, že sám házel Rabbit Wella do starého železa. „Teď se mu musím omluvit,“ přiznal. Rabbit Well své soupeře porazil o sedm délek a potvrdil tak svou dobrou formu. Výkon Rabbit Wella chválil i trenér Josef Váňa starší, který přidal slova uznání i svému synovi. „Dokázal, že má srdíčko na správné místě a po vážném úrazu předvedl super výkon,“ řekl Váňa starší. Ten měl obavu nejen ze startu, na který dohlížel osobně, ale i z distance dostihu. Obavy to nakonec byly zbytečné.

V šestnáctihlavém startovním poli kvalifikační Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. se Rabbit Well zpočátku držel na zadních pozicích, žokej ho ale včas postrčil dopředu. Zvítězili před druhým Trezorem (ž. Lukáš Matuský) a třetí Modenou (ž. Jan Faltejsek), za nimi došel Broker (Felix de Giles) a tabuli doplnil Sherardo (Lukáš Sloup). Za nimi ještě dostih dokončili Kasim, Hipo Japer a Orix, zbytek dostih nedokončil. Mezi nimi i Lingarry a Mr Angel, kteří stejně jako Broker a Rabbit Well usilovali o kvalifikaci. Ostatní už měli splněno. Kvalifikační dostih zkoušel i Sheron, který do Velké ještě přihlášen není, ani jemu se ale dostih dokončit nepodařilo. Kvalifikováno je tak celkem třiatřicet tuzemských koní a čtveřice ze zahraničí.

Rabbit Well kval2

Srpnový program nabídl devět dostihů, kromě kvalifikace byla sledována i Cena Peruána, steeplechase cross country na 5200 metrů. V něm se naplno projevila krev dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany. Její šestiletý „synek“ Reaper v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou předvedli malou „one man show“. Usadili se na čele startovního pole a udávali tempo až do konce. Pro Reapera to bylo šesté vítězství v kariéře, pro Jaroslava Myškou další úspěšný zásah srpnové soboty. Trenér Čestmír Olehla o Myškovi dokonce prohlásil, že Jarda je kouzelník. Reaper měl totiž na některých překážkách menší problémy, Reaper prý zkoušel, kam až může zajít. Za Reaperem došel zkušený Dalmacio (Jan Kratochvíl), třetí Vandual (ž. Josef Bartoš), po něm Borderland (ž. Marek Stromský) a zájemce o start ve Velké pardubické Peintre Abstrait (ž. Lukáš Matuský).

Jaroslavu Myškovi se dařilo i v Ceně společnosti IREL na 3900 metrů, kde po tuhém boji zvítězil společně s Lorainem. Ten, připravovaný trenérkou Štěpánkou Myškovou, se už v květnu kvalifikoval do Velké pardubické, srpnové vítězství ale bylo jeho prvním letošním triumfem. Bojovat museli s Kindly Boyem (ž. Marcel Novák) a Moderatorem (Martin Liška).

V úvodní Ceně proutěnkářů pro tříleté koně na 3200 metrů se poprvé v Pardubicích představil v Anglii působící Felix de Giles a hned vítězně. Byl v sedle Nana Angely, která měla doposud zkušenosti jen s rovinovými dostihy. Druhý doběhl další syn Registany jménem Reki (žk. Jakub Spáčil), třetí Northerly Wind (ž. Josef Bartoš).

Druhým bodem programu byl handicap na 4200 metrů, podporovaný společností Taylor & Cox, který nabídl vyrovnaný souboj hned čtveřice koní. Nejvíce sil nakonec měl Avec CharmeJanem Kratochvílem, druhý dokončil Médium (am. Pavel Složil ml.) před třetím Marcem Aureliem (Lukáš Sloup).

V trojkové Ceně CHOVSERVIS a.s. Hradec Králové se prosadil Nick (am. Pavel Složil ml.), pro kterého to bylo první vítězství kariéře. Ukázal lepší koncovku než druhý Silk (ž. Josef Váňa ml.). Za nimi přišel Talent (ž. Josef Bartoš), Salient of Gracie (ž. Jan Faltejsek) a Marmiton (ž. Lukáš Matuský), který z počátku udával tempo spolu s Dranem.

V dostihu pro klisny, Ceně Libentíny na 3900 metrů, se prosadila Natalie pod žokejem Lukášem Matuským. Natalie si po celý dostih držela kontakt se soupeřkami, v cílové rovině ale šla výrazně dopředu. Porazila Arcione (ž. Jaroslav Myška), Dorotku (Felix de Giles), Waikitu (ž. Pavel Kašný) a Rain Magnu (Jan Kratochvíl).

Zajímavé byly i dvě závěrečné položky srpnového mítinku. V klasické steeplechase, Ceně podporované společností OMNIPOL na 3900 metrů, zvítězil favorit pro letošní Velkou pardubickou, reprezentant stáje BORS Břeclav, Universe of Gracie. Desetiletý hnědák v sedle s trojnásobným vítězem Velké pardubické Janem Faltejskem se ze začátku zřejmě snažil napodobit dosavadní Faltejskovu partnerku Orphee des Blins, když cválal osamocen daleko vpředu. Pak jej ale soupeři dostihli, přesto na něj nestačili. Druhé místo patří Gargantovi (Sertash Ferhanov), třetí Lokingovi (ž. Jaroslav Myška), čtvrté Valtzovi (ž. Josef Sovka) a páté Laurianovi (ž. Josef Bartoš).

V úplně posledním dostihu dne, v Ceně mladých jezdců na 4400 metrů, kralovala žena. Barbora Málková porazila v sedle Charme Looka hnědku Bugaboo (am. Michal Mikšovský), Status Quo (Jakub Kocman), Jantara (Petr Tůma) a taky hnědku ze stejné stáje jako Universe of Gracie, šestiletou Vivienne of Gracie (am. Pavel Složil ml.).

Další dostihový program je v Pardubicích připravován na sobotu 12. září. Na programu bude mimo rámcových dostihů poslední díl čtyřdílného kvalifikačního seriálu a také z června přeložený Zlatý pohár.  

Dostihový spolek Pardubice, foto Monika Suchánková a Tomáš Kubelka


KVALIFIKOVÁNÍ PRO 125. VELKOU PARDUBICKOU S ČESKOU POJIŠŤOVNOU
Stav k 27. červnu 2015

 JMÉNO

STÁJ

TRENÉR

KVALIFIKACE

AL JAZ, 9

Quartis-Zámecký Vrch

Blecha Jan

 27.6.2015

AMARAGON, 10

Maxa-Nýznerov

Poles Pavel

 23.5.2015

BE JAPE(POL), 9

Zeas Staré Hradiště

Vocásková Helena

 

BODYGUARD(POL), 9

OMS

Ročák Michal

 27.6.2015

BORDERLAND(IRE), 9

Lokotrans

Popelka 2 Stanislav

 

BROKER(GER), 8

DS Pegas

Lisek Michal

 22.8.2015

CARDAM(FR), 11

MPL Racing

Brečka Jaroslav

 23.5.2015

CURRENT EXCHANGE(IRE), 10

Kaniz Bloodstock Investments Partnership

Elliott Gordon

 

ESTORIL(FR), 8

Simon Munir

Cherel Guy

 

FOLIE D`OCEAN(FR), 10

Mika

Růžičková Martina

 

GAUNER DANON(GER), 9

Meridian

Holčák Radek

 23.5.2015

GOSCATER, 7

Stáj Jeso

Myšková Štěpánka

 27.6.2015

HANDSOME JACK(IRE), 7

Monte Negro

Holčák Radek

 

HINTON(POL), 8

Maxa-Nýznerov

Složil Pavel

 

HIPO JAPE, 9

Viktor Komárek

Váňa 2 Josef

 27.6.2015

CHERWICK, 8

Dr.Charvát

Olehla Čestmír, MVDr.

 

JAM TAKI(POL), 7

Nýznerov

Wroblewski Grzegorz

 

KASIM, 10

Stáj Kejzlar

Kejzlar Přemek

 27.6.2015

KINDLY BOY, 10

Stáj Kejzlar

Kejzlar Přemek

 23.5.2015

KLAUS(POL), 10

Dr.Charvát

Olehla Čestmír, MVDr.

 27.6.2015

LINGARRY(FR), 9

Vasury Kolesa

Holčák Radek

 

LORAIN, 8

Stáj Jeso

Myšková Štěpánka

 23.5.2015

LOVE THE WIN(IRE), 8

FINCH a.s.

Junková Jana

 

MLÝN, 9

DS RE&LA Frančák

Kovačík František

 23.5.2015

MODENA, 8

EŽ Praha a.s.

Popelka Stanislav

 27.6.2015

MOULA, 7

Iron Ladies Ostrava

Uhl Jiří

 23.5.2015

MR ANGEL(IRE), 6

AUTOOPRAVOVŇA Strnisko

Hlavenka Peter

 

NEBRIUS(POL), 7

Vasury Kolesa

Sůrová Pavlína

 23.5.2015

NIKAS, 10

Castor

Popelka 2 Stanislav

 23.5.2015

ORIENTAL LION(GB), 9

RePeTe -Vašina

Vašina Josef

 27.6.2015

ORIX, 8

Sen Senohraby

Horáková Lenka

 27.6.2015

PARETO, 8

Wrbna Racing

Olehla Čestmír, MVDr.

 23.5.2015

PEINTRE ABSTRAIT(IRE), 9

Elektromontáže Mička

Holčák Radek

 27.6.2015

PUNTARENAS, 9

Nicole TJ Monty DS UH

Holčák František

27.6.2015

QUATIKI(FR), 7

BORS Břeclav a.s.

Kousek Jiří

 

RABBIT WELL(GB), 9

Rabbit Trhový Štěpánov

Váňa 2 Josef

 22.8.2015

RIBELINO(FR), 7

Lokotrans

Kovář Stanislav

 23.5.2015

RIVER CHOICE(FR), 12

Wilson FG

Chotard Richard

 

SARIKA(FR), 9

Mlle Jones Hannah

Piednoel Jacques

 

SHERARDO, 11

www.fotokisza.com

Syslová Lenka

 27.6.2015

SOKOL(CAN), 8

DS Pegas

Lisek Michal

 

SPERANZA, 10

Rianon-Pecháček

Pecháček Jaroslav

 

STATUS QUO, 9

Vox Ševčík Vlachovice

Ševčík Miroslav, Ing.

 

SUN BELINA(POL), 8

Stáj Nýznerov

Poles Pavel

 27.6.2015

TARO(POL), 8

Viktor Komárek

Váňa st. Josef

 out

TEMPLÁŘ, 8

Luka-www.trdelnik.com

Novák Antonín

 23.5.2015

TER MILL, 9

DS Malá Morávka

Novák Antonín

 23.5.2015

THALLIUM(FR), 8

Jasna

Váňa st. Josef

 27.6.2015

THE CUB(IRE), 10

The Party Boys Syndicate

O`Neill Thomas

 

TREZOR(POL), 11

Epicos

Kabelková Hana

 27.6.2015

TROPIC DE BRION(FR), 8

Ecurie des Dunes ČR

Vítek Pavel

 

UNIVERSE OF GRACIE(GER), 10

BORS Břeclav a.s.

Kousek Jiří

 23.5.2015

VALLDEMOSO, 11

Iron Ladies Ostrava

Uhl Jiří

 23.5.2015

WILD DANGER(GER), 8

Javor

Váňa 2 Josef

 23.5.2015

ZARIF(IRE), 8

Köi Dent

Váňa 2 Josef

 27.6.2015

ZUGOR, 9

EŽ Praha a.s.

Horáková Lenka

 










    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking