karlovy varyTřetí dostihový den na závodišti v Karlových Varech nabízí v neděli přitažlivý program. V centru pozornosti určitě bude Agrofert steeplechase o Pohár Josefa Váni se sedmičkou kvalitních koní včetně poprvé představovaného Listed vítěze z Francie A Pigalle. V Letní ceně klisen změří síly tříletá Florentina se staršími soupeřkami. Letmý pohled na startovní listinu dává tušit, že zástupkyni klasického ročníku čeká proti Dally Hit, Sapsiree a Romanettě nelehká úloha.


Tréninkové středisko manželů Váňových vyšle do Agrofert steeplechase o Pohár Josefa Váni 2016 trojici koní. Poprvé se představí tuzemskému publiku šestiletý polokrevník A Pigalle (Discover d´auteuil) stáje Scuderia Tania. Josef Váňa se tak podruhé letos objeví v dostihovém sedle. Vítěz Listed A Pigalle letos startoval třikrát v Enghien-Soisy a  jednou se umístil. Lepší výsledky letos provázejí Janem Kratochvílem vedeného Nos Galana (Dylan Thomas), který před dvěma týdny získal své první vítězství na skocích a hned ve velkém dostihu, Zlatém poháru. Bez šancí není ani Soros (Ecosse) s Jiřím Kouskem, který se letos třikrát umístil v italských black-typech. 

Zajímavý host přijíždí ze Slovenska. Jozef Brečka totiž přiveze svou svěřenkyni Meny Bay (Footstepinthesand), která je letos neporažená ve dvou startech na bratislavských proutěnkách. Ve steeplechase u Dunaje se letos prosadil Manifestation (Doyen), ale ve velkých pardubických dostizích už tak úspěšný nebyl. Třída rozhodně nechybí ani Nikanovi (Scater), třetímu ze Zlatého poháru, který tehdy doběhl o necelých pět délek za již bohužel nežijícím Khalshanim. Pětiletý Francouz Bridgeur (Vendangeur) se při svých dvou pardubických startech nedokázal umístit na tabuli a proto je outsiderem dostihu. Zlepšení ale může ukázat.

Nos Galan
Nos Galan je favoritem Agrofert STEEPLE CHASE O POHÁR Josefa VÁNI 2016

Jedinou zástupkyní klasického ročníku, která našla odvahu změřit síly se špičkovými staršími klisnami v Letní ceně klisen primátora Karlovy Vary o 100 tisíc korun, je svěřenkyně Grega Wroblewskiho Florentina (Belenus). Druhá ze slovenské Jarní ceny klisen a vítězka Ceny Arvy ponese stejnou hmotnost jako některé její soupeřky. Výborná Dally Hit (Ad Valorem) má silnou sezónu a poslední dva starty neprohrála. Počítat je vždycky nutno se Sapsiree (Rock Of Gribraltar) a minule se dobře ukázala v Ceně Nory Jeane také Romanetta (October), která doběhla čtvrtá. Nosila přitom 61 kilogramy a všem svým soupeřkám poskytovala hmotnostní výhodu. Velmi dobře se letos ukazauje také Dang Gia (Lawman), která zvítězila letos dvakrát V Mostě. Úspěch některé z dalších startujících klisen by byl velkým překvapením.

První z karlovarských dostihů bude odstartovaný ve 14:30 hodin.

Sázkové kurzy Betino na Agrofert STEEPLE CHASE O POHÁR Josefa VÁNI 2016:
2:1 - Nos Galan
3,5:1 - Meny Bay
4,5:1 - A Pigalle
5:1 - Soros
7:1 - Manifestation
8:1 - Nikan
12:1 - Bridgeur

Sázkové kurzy Betino na Letní cenu klisen primátora Karlovy Vary:
1,9:1 - Dally Hit
3,7:1 - Florentina
5:1 - Sapsiree, Romanetta
6:1 - Dang Gia
7:1 - IndianLass
8,5:1 - Nineteen
15:1 - Ciocco Wonder
20:1 - Santin
(mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net