brno 1Sobotní termín patří letošnímu druhému mítinku na brněnském závodišti. Pan Josef Vymazal připravuje dostihovou dráhu pro čtyři rovinové a tři překážkové dostihy. Vrcholem odpoledne budou již tradičně dva dostihy třetí kategorie včetně Letní brněnské steeplechase firmy Charvát Group s.r.o. o 80.000 kč se sedmi účastníky na startu.


Oproti loňsku se startovní pole Letní brněnské steeplechase firmy Charvát Group s.r.o. na 4100 metrů kompletně vyměnilo a nestartuje v něm ani jeden z účastníků posledního ročníku dostihu. Ze Slovenska přijede svěřenkyně trenéra Hanáčka Segona, která je zároveň jednou ze dvou nejmladších účastnic v poli. Segona (Egerton) startuje v Brně poprvé a naposledy snadno zvítězila ve steeplechase na 4100 metrů v Topolčiankách. Pět let je jaké další talentované překážkářce Ryanice (Egerton), kterou brněnské publikum již vidělo dvakrát na slavnostním ceremoniálu pro víteze. Svěřenkyně Radka Holčáka je totiž mj. i vítězkou Jarní brněnské steeplechase, kde o více než délku porazila dalšího z dnešních soupeřů Marl Boru.

Dsetiletý reprezentant stáje Quartis-Zámecký Vrch Marl Bora (Boreal) už sice čtyři roky nevyhrál (naposledy ho bohužel postihla diskvalifikace pro nižší nesenou hmotnost), ale velmi často se umísťuje. Navíc poslední výkon svědčil o velmi dobré formě.  Zkušeným překážkářem je také osmiletý Tripolis (Varadar), který naposledy doběhl druhý ve Slušovicích za Pat´s Goldem. Jedno vítězství z brněnské dráhy už má také na svém kontě Cux (Bully Pulpit), který tu zvítězil loni na jaře. Od té doby se několikrát umístil i v Pardubicích.


Ryanica
k favoritům hlavního brněnského dostihu patří teprve pětiletá Ryanica, vítězka tří překážkových dostihů

Naopak Sherson (Rainbow For Life) nevypadá papírově moc šancově, často je nad jeho silami dotované umístění. Habitat One (Exaltation) si za poslední dvě sezóny počínal nejlépe právě na zdejší dráze, ale bylo to pouze v nejnižší kategorii. 

V rovinovém programu bude především poutat pozornost Letní moravská míle firmy Mewotech CZ., s.r.o. z Fondu Podpora 2016. Mezi desítkou účastníků dostihu o 45.000 korun je hned několik koní, kterým menší dráhy svědčí včetně obhájce loňského prevneství El Camina (Bertolini), který tu letos ovládl i Jarní moravskou míli. El Camino se bude muset pod vedením Jana Odložila vyrovnat s váhou 64 kilogramy. Druhý nejvíce zatížený kůň v poli Aprilius (Balmont) sbíral zatím kladné body hlavně ve Slušovicích a v Bratislavě. V Brně bude startovat poprvé, ale málokdy končí mimo tabuli.

Dalšími koňmi, kteří by měli usilovat o doběh na tabuli, jsou Gloushek (Dubawi), Tulum (King´s Best), Yordana (Egerton) a Rabbit Emperor (Holly Roman Emperor). Jediný tříletý účastník v poli, Rusalka (Tiger Cafe), by mohla těžit z nízké hmotnosti, a navíc minule byla ve Slušovicích blízko vítězi.

První z dostihů v Brně bude odstartovaný v 14:30 hodin. Součástí programu bude i dostih poníků a také neregistrovaných koní. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Letní brněnskou steeplechase firmy Charvát Group s.r.o.:
3:1 - Ryanica
3,5:1 - Marl Bora, Segona
4:1 - Cux, Tripolis
9:1 - Habitat One, Sherson

Sázkové kurzy Betino na Letní moravskou míli firmy Mewotech CZ., s.r.o. z Fondu Podpora 2016:
3,3:1 - El Camino, Majolica Maya

5:1 - Yordana
5,5:1 - Gloushek
6:1 - Aprilius, Tulum
7:1 - Rabbit Emperor
11:1 - Ultima
13:1 - Rusalka, Chuan Che 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net